Polsko-hiszpańskie spotkanie networkingowe przedstawicieli uczelni na PW

W dn. 20.10.2023 r. w Sali Senatu PW i w sali 123 odbyło się polsko-hiszpańskie spotkanie networkingowe, zorganizowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) we współpracy z Hiszpańską Agencją ds. Umiędzynarodowienia Edukacji (SEPIE). Współorganizatorem wydarzenia była Politechnika Warszawska.

11

Uczestnicy polsko-hiszpańskiego spotkania networkingowego na PW. Fot. NAWA.

W wydarzeniu wzięli udział prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk, Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej, José Aurelio Llaneza Villanueva, Dyrektor Biura Umiędzynarodowienia Hiszpańskiego Szkolnictwa Wyższego, dr Dawid Kostecki, Dyrektor Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej, Grzegorz Robak, Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PW oraz przedstawiciele 10 uczelni hiszpańskich i 12 uczelni polskich było reprezentowanych przez prorektorów ds. współpracy międzynarodowej, dyrektorów działów współpracy międzynarodowej, koordynatorów programu Erasmus+ oraz osoby zajmujące się strategią umiędzynarodowienia i prowadzeniem projektów.

22

Otwarcie spotkania. Od lewej: Dr Dawid Kostecki - Dyrektor NAWA, prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk - Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej, Grzegorz Robak - Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PW. Fot. NAWA.

Spotkanie miało na celu m.in. rozszerzenie dotychczasowej współpracy akademickiej między polskimi i hiszpańskimi uczelniami oraz wsparcie mobilności akademickiej między nimi.

Uczelnie hiszpańskie, które wzięły udział w spotkaniu:

National University of Distance Education
Nebrija University
Rey Juan Carlos University
Technical University of Valencia
University of La Coruña
University of Castilla-La Mancha
University of Las Palmas de Gran Canaria
University of Oviedo
University of Valladolid

Uczelnie polskie, które wzięły udział w spotkaniu:

Akademia Ateneum w Gdańsku