Raport z targów - Arabia Saudyjska, kwiecień 2015

W dniach 15-18 kwietnia 2015 r. przedstawiciel CWM Pan Karol Maśluszczak reprezentował Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych “International Exhibition & Conference on Higher Education” w Rijadzie, stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Targi IECHE to jedna z największych imprez promujących wyższą edukację w rejonie Bliskiego Wschodu. W tym roku gościło na nich ponad 450 uczelni wyższych z 32 państw. Polska była reprezentowana przez program Ready-Go-Poland Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. W skład delegacji wchodziły: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza z Poznania, Uniwersytet Medyczny z Gdańska i Politechnika Warszawska. Niezależnie od tego, gościem targów był również Uniwersytet Warszawski.

Oferta PW spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, ze względu na lokalizację (UE) i niskie ceny w zestawieniu z wysoką jakością edukacji. W ciągu trwania targów zgłosiło się ponad 90 zainteresowanych kandydatów. Życzymy im wszytkim sukcesów w aplikowaniu.

Na Politechnice Warszawskiej studiuje coraz więcej studentów z Bliskiego Wschodu. Od 2010 r., dzięki staraniom CWM, Politechnika Warszawska współpracuje z Ministerstwem Wyższej Edukacji w Arabii Saudyjskiej. Dzięki temu nasza Uczelnia znajduje się na oficjalnej liście destynacji dla stypendystów rządowych. W trakcie targów Pan Karol Maśluszczak miał okazję spotkać się z dr. A. H. Alhumedhim, odpowiedzialnym za program stypendialny i współpracę edukacyjną z Polską. Dr. Alhumedhi zapewnił nas o dalszej współpracy oraz wyraził uznanie dla naszej Uczelni. W zeszłym roku kilkunastu stypendystów ukończyło studia na PW (głównie na Wydziale Elektrycznym) i wróciło do kraju.

W trakcie pobytu w Arabii Saudyjskiej Pan Karol Maśluszczak odwiedził również Prince Sultan University. Jest to jedna z większych uczelni w Rijadzie, z którą rozpoczynamy kooperację. W trakcie wizyty została oficjalnie przekazana umowa partnerska. Dotyczy ona głównie współpracy na zasadach wymiany jedno- dwu-semestralnej studentów drugiego stopnia. Od lutego br. jeden ze studentów PSU gości na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych.

IMG_20150416_133730-01
IMG_20150415_134712-01
IMG_20150416_113737-01