Raport z targów - Mongolia, marzec 2015

W dniach 28-29 marca 2015 r. reprezentantki CWM PW, panie Zenoviya Shits i Małgorzata Musińska wzięły udział w targach edukacyjnych „18th International Education Exhibition 2015” w stolicy Mongolii, Ułan Bator.

Targi skierowane były do mongolskich uczniów zainteresowanych studiami za granicą, lecz wśród odwiedzających znaleźli się również liczni rodzice, którzy chcieli uzyskać informacje na temat możliwości studiowania za granicą dla swoich dzieci.

Politechnika Warszawska była jedyną polską uczelnią uczestniczącą w targach, ale oferta edukacyjna naszego kraju reprezentowana była również przez stoisko Ambasady RP w Pekinie, w ramach programu Ready, Study, Go! Poland. Pozostałymi uczestnikami były głównie uczelnie z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Rosji i Cypru.

Największym zainteresowaniem osób odwiedzających targi cieszyły się studia pierwszego stopnia. Kierunkami wzbudzającymi największe zainteresowanie były między innymi: Electrical Engineering, Computer Science, Environmental Engineering oraz Architecture. Podczas targów reprezentantkom PW towarzyszyła tłumaczka z Mongolii, dzięki czemu komunikacja z kandydatami była sprawna i rzetelna.  Miłą niespodziankę stanowił fakt, iż wśród odwiedzających stoisko PW znalazły się również osoby znające język polski.

DSCF3697
DSCF3689[2]
DSCF3679[1]

Po zakończeniu targów, dnia 30 marca, panie Shits i Musińska odwiedziły Mongolski Uniwersytet Nauki i Techniki (Mongolian University of Science and Technology), gdzie podczas spotkania z Prorektorem ds. Współpracy Międzynarodowej, panią Jargaltuya Purvee, omówiono możliwości współpracy obydwu uczelni w ramach programu wymiany studentów.

Następnie panie Shits i Musińska wzięły udział w spotkaniu w siedzibie Mongolian Pupil’s Federation - instytucji sprawującej opiekę nad uczniami mongolskich szkół i czuwającej nad ich rozwojem i edukacją. W spotkaniu uczestniczyli między innymi: Dyrektor instytucji pan Selenge Ombojoon, Dyrektor ds. Międzynarodowych pani Munkhtsetseg Banzragch oraz przedstawiciel jednego z najlepszych liceów w Ułan Bator. Przedstawiciele Federacji wykazali duże zainteresowanie możliwościami współpracy z PW, szczególnie w zakresie promowania uczelni i umożliwiania absolwentom mongolskich szkół średnich wyjazdów na studia do Polski.

 

DSCF3735
DSCF3722

 

Małgorzata Musińska