Raport z targów - Oman, kwiecień 2015

W dniach 20-22 kwietnia 2015 r. reprezentant Centrum Współpracy Międzynarodowej, Pan Karol Maśluszczak, uczestniczył w edukacyjnych targach GHEDEX organizowanych co roku w Muskacie, stolicy Omanu.

W ostatnich kilku latach nasza Uczelnia stała się bardzo aktywna w regionie państw arabskich. Oman jest jednym z państw, w których Centrum Współpracy Międzynarodowej prowadzi akcje rekrutacyjne. Od 2012 r. współpracujemy również z Ministerstwem Wyższej Edukacji, gdzie nasza Uczelnia widnieje jako jedna z destynacji dla studentów korzystających z rządowego stypendium. Obecnie na PW studiuje ponad 40 stypendystów.

Targi GHEDEX są jedną z większych i ważniejszych imprez edukacyjnych w regionie. Uczestniczyło w nich ponad 200 uczelni wyższych z 24 państw. Oprócz PW, na targach gościła jeszcze jedna polska uczelnia - Uniwersytet Warszawski. Studenci z regionu państw arabskich są bardzo zainteresowani studiami za granicą. Dzięki różnym stypendiom i dofinansowaniom mogą bez przeszkód realizować swoje plany, dlatego nasza obecność na tego typu imprezach jest bardzo ważna.

Oferta Politechniki Warszawskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony studentów, doktorantów i kandydatów na studia drugiego stopnia. W Omanie mieszka bardzo wielu ekspatów z okolicznych państw, głównie z Indii. W związku z tym, Pan Karol Maśluszczak spotkał się z kilkoma reprezentacjami indyjskich szkół średnich w Muskacie, między innymi ze studentami z India School Muscat (z dr V. Prshob), na którym została przedstawiona oferta naszej Uczelni.

 

IMG_20150421_100950-01
IMG_20150421_171934-01