Raport z targów – Tajlandia, marzec 2016

W dniu 19 marca 2016 r. w stolicy Tajlandii - Bangkoku odbyła się impreza targowa Quality Education Fair 2016, podczas której Politechnika Warszawska była reprezentowana przez Think Poland.

Targi odbyły się w samym centrum miasta w budynku M Academy, naprzeciwko największego centrum handlowego w Tajlandii i jednego z największych na świecie, Central World. Poprzedzały je szeroko zakrojone działania promocyjne, od wizyt w szkołach i uczelniach w Bangkoku po reklamę w mediach społecznościowych i prasie lokalnej. W imprezie wzięli udział przedstawiciele uczelni brytyjskich (m. in. University of Liverpool), chińskich (Nankai University), włoskich (Florence University of the Arts). Na zaproszenie Think Poland prelekcję nt. możliwości studiowania w Polsce oraz uwarunkowań wizowych wygłosiła też I Sekretarz Ambasady RP w Bangkoku, pani Ilona Korchut.

Podczas targów Think Poland promowało ofertę studiów inżynierskich, magisterskich i doktoranckich w języku angielskim na Politechnice Warszawskiej. PW była na tej imprezie jedyną uczelnią techniczną i prezentowana była na specjalnie dedykowanym stoisku z dostępem do bezprzewodowego internetu. Do dyspozycji przedstawiciela Think Poland na stoisku byli również tajskojęzyczni konsultanci wspomagający go w zakresie tłumaczeń.

Impreza rozpoczęła się od prezentacji Think Poland nt. oferty programowej Politechniki Warszawskiej oraz od pokazania promocyjnych materiałów video uczelni. Wzięło w niej udział około sześćdziesięciu osób, zarówno młodych Tajów i Tajek, jak i rodziców zainteresowanych wysłaniem dzieci na studia za granicę. Podczas prezentacji Think Poland scharakteryzowało programy dostępne na Politechnice Warszawskiej, opisało infrastrukturę uczelni i kadrę profesorską, a także procedurę i wymagania rekrutacyjne.

Po prezentacji odbyły się spotkania z osobami potencjalnie zainteresowanymi studiami w Polsce przy stoisku Politechniki Warszawskiej. Think Poland rozmawiało z ponad 40 uczestnikami targów, wielu z nich zainteresowanych było programami inżynierskimi i magisterskimi. Najwięcej zapytań dotyczyło inżynierii lądowej, mechaniki, elektroniki i informatyki, choć zdarzały się również zapytania dotyczące kierunku magisterskiego zarządzanie. Wśród osób, z którymi rozmawialiśmy znajdowali się zarówno potencjalni kandydaci, jak i ich rodzice. Zaskoczeniem był dla nas bardzo dobry poziom znajomości języka angielskiego większości naszych rozmówców. Wszyscy uczestnicy targów, z którymi rozmawialiśmy dostali ulotki Politechniki Warszawskiej oraz katalogi z opisem uczelni. Jesteśmy z nimi w kontakcie, wciąż przekazując informacje nt. programów i wymaganych dokumentów.

Jesteśmy przekonani, że udział w targach w Bangkoku wpłynie na popularyzację Politechniki Warszawskiej w Tajlandii. Ponadto, mamy nadzieję, że w wyniku naszych działań promocyjnych pierwsi Tajowie rozpoczną studia na PW w październiku tego roku.

DSC01179
DSC01158
DSC01175