Raport z targów i spotkań - Indonezja, październik-listopad 2015

W dniach 27.10-06.11.2015 r. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej PW w składzie: mgr Dominika Frąk – Dudzińska i mgr Małgorzata Musińska przebywała w Indonezji. Celem pobytu było uczestnictwo w międzynarodowych targach edukacyjnych European Higher Education Fair (EHEF) 2015 oraz udział w spotkaniach, mających na celu promocję naszej Uczelni i oferty studiów anglojęzycznych, jak również nawiązanie współpracy z uczelniami indonezyjskimi.

Delegacja CWM wzięła udział w targach EHEF w Dżakarcie w dniach 31 października i 1 listopada oraz w Yogyakarcie w dniu 3 listopada. Stoisko naszej Uczelni cieszyło się dużym zainteresowaniem w obu miastach. Odwiedziło je kilkaset osób, które interesowały się głownie studiami II stopnia. Kandydaci zainteresowani byli w szczególności następującymi kierunkami studiów: computer science, aerospace engineering, environmental engineering, power engineering, applied biotechnology.

DSC_6287
IMG_7763
IMG_7759

Ponadto, podczas pobytu w Indonezji delegatki CWM wzięły udział w spotkaniach z przedstawicielami międzynarodowej szkoły średniej (Sekolah Pelita Harapan - Kemang Village) oraz 2 uczelni wyższych, zainteresowanych nawiązaniem współpracy z PW w zakresie wymiany studentów i badań naukowych (Universitas Pelita Harapan i DEL Institute of Technology). P. Frąk – Dudzińska i P. Musińska złożyły także wizyty w 2 ministerstwach, które przyznają stypendia na studia za granicą (LPDP i DIKTI), aby uzyskać informacje mające na celu wpisanie PW na listy zagranicznych szkół wyższych. Umieszczenie na takiej liście uprawnia kandydatów z Indonezji do ubiegania się o stypendia na wyjazd do wskazanych uczelni. W spotkaniach z uczelniami i ministerstwami wziął udział także Jego Ekscelencja Ambasador Republiki Indonezji w Polsce Peter F. Gontha.

IMG_7717
IMG_7738