Raport z targów i spotkań rekrutacyjno-promocyjnych – Białoruś, luty 2016

W dniach 11-13 lutego 2016 r. przedstawicielka PW Pani Zenoviya Shits reprezentowała Uczelnię na targach edukacyjnych w Mińsku na wspólnym stoisku „Study in Poland”. Coroczne targi edukacyjne „Education and Career”odbywające się w Mińsku są największym wydarzeniem roku, promującym białoruskie i zagraniczne uczelnie wyższe.

Stoisko „Study in Poland” cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Odnotowano rekordową liczbę odwiedzających w ciągu ostatnich trzech lat. Bogata oferta PW oraz wyjątkowa możliwość podjęcia studiów na zasadach bez odpłatności w ramach konkursu przyciąga z roku na rok co raz większą liczbę kandydatów z Białorusi, jednej z najliczniejszych grup studentów zagranicznych.

Stoisko uczelni polskich odwiedził też Konsul Generalny RP w Mińsku. W ramach wydarzeń towarzyszących przedstawiciele uczelni polskich spotkali się z przedstawicielami środowisk polonijnych, a także z Polakami, mieszkającymi na Białorusi podczas spotkania w Konsulacie Generalnym RP. 

Działania promocyjno-informacyjne naszej uczelni na rynku ukraińskim nie ograniczają się tylko do udziału w targach edukacyjnych, a obejmują zarówno spotkania z młodzieżą szkolną i studentami. W trakcie pobytu na Białorusi Pani Zenoviya Shits spotkała się ze studentami Narodowego Uniwersytetu Technicznego w Homlu oraz Narodowego Uniwersytetu imienia Skoriny. W Homlu udało się też spotkać z młodzieżą z liceum matematycznego, zainteresowaną podjęciem studiów na Politechnice Warszawskiej oraz uczestnictwem w szkole letniej organizowanej przez Studium Języka Polskiego.

20160213_090210[1]
showthumb_php