Raport z targów oraz spotkań rekrutacyjno-promocyjnych, Ukraina, kwiecień 2015

W dniach 15-18 kwietnia 2015 r. przedstawiciel CWM Pani Zenoviya Shitsv reprezentowała Uczelnię na międzynarodowych targach edukacyjnych „Education Abroad” w Kijowie. Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Kijowie są największym wydarzeniem roku, promującym ukraińskie i zagraniczne uczelnie wyższe.

Odrębne stoisko PW tradycyjnie mieściło się w „alejce polskiej” i cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Nawet po godzinach pracy targów przy stoisku było sporo młodzieży, studentów, często rodziców. Bogata oferta PW oraz wyjątkowa możliwość podjęcia studiów na zasadach bez odpłatności w ramach konkursu przyciąga z roku na rok co raz większą liczbę kandydatów z Ukrainy, zdecydowanie najliczniejszej grupy studentów zagranicznych. Oprócz studiów regularnych w języku polskim i angielskim PW prowadzi kilka programów stypendialnych (Erasmus Mundus), z których w dużym stopniu korzystają też studenci z Ukrainy. Miło też było gościć na stoisku studentów, którzy wrócili z wymiany z PW oraz uczniów liceum przy KPI, którzy odwiedzili naszą uczelnie w ramach szkoły letniej w czerwcu 2014 i teraz są zainteresowani podjęciem studiów w PW.

Działania promocyjno-informacyjne naszej uczelni na rynku ukraińskim nie ograniczają się tylko do udziału w targach edukacyjnych, a obejmują zarówno spotkania z młodzieżą szkolną w Kijowie i innych miastach jak i organizację letnich  kursów języka polskiego w PW połączonych ze zwiedzaniem uczelni i Warszawy.

W trakcie pobytu Pani Zenoviya Shits spotkała się z kandydatami w szkole językowej "Slavic Languages Centre", uczniami liceum technicznego przy KPI oraz liceum fizyko-matematycznego „Lider”.

W trakcie pobytu w Kijowie udało się również nawiązać nowe kontakty z przedstawicielami szkół średnich, uczelni wyższych oraz firm promujących studia w Polsce.

 

20150416_102356
20141120_103516
20141120_142202
20141118_134619