Relacja ze spotkania zamykającego projekt INTERWEAVE

W dniach 22-24 maja 2017 R. w Estonii odbyło się spotkanie zamykające program  INTERWEAVE, który realizowany był w ramach programu Erasmus Mundus Partnership Asia-Europe. Politechnikę Warszawską reprezentowała p. Patrycja Kluź z Centrum Współpracy Międzynarodowej, która koordynowała program w PW od 2014 roku.

Program INTERWEAVE realizowany był przez konsorcjum 20 uczelni: 10 z Europy oraz 10 z Azji. Wśród uczelni z Europy znaleźli się pionierzy w prowadzeniu programów Erasmus Mundus: Ecole Centrale de Nantes (Francja) – koordynator programu, a także Universidade de Porto (Portugalia), Politecnico di Milano (Włochy), Mondragon Universitatea (Hiszpania), Cadriff Metropolitan University (Wielka Brytania), University of Gottingen (Niemcy), Tallin University of Technology (Estonia), Riga Technical University (Łotwa) oraz Aristotle University of Thessaloniki (Grecja).

Do grona partnerów z Azji należeli: University of Malaya (Malezja) – koordynator programu oraz Tribhuvan University (Nepal), Royal University of Bhutan (Butan), IIT Guwahati (Indie), Tsinghua University (Chiny), Chulalongkorn University (Tajlandia), Institut Tecnologi Bandung (Indonezja), Institut Tecnologi Surabaya (Indonezja), Bangladesh University of Engineering and Technology (Bangladesz) i Vellore Institute of Technology (Indie).

W ramach programu INTERWEAVE w latach 2014-2016 na PW przyjechało 11 studentów, w tym 3 na pełne studia II stopnia, natomiast z PW wyjechało 10 studentów, w tym 3 na pełne studia II stopnia.

W ramach współpracy w projekcie INTERWEAVE Politechnika Warszawska rozszerzyła współpracę z uczelniami z Indonezji - podpisano umowy na wymianę studentów z ITS i ITB; uczelnie te są również naszymi partnerami w ramach programu Erasmus + KA107 współpraca z krajami partnerskimi. Współpraca jest w fazie rozwoju.

Podczas spotkania p. Kluź przedstawiła naszą Uczelnię oraz możliwości współpracy z PW przedstawicielom pozostałych partnerów. Szczególnie zależy nam na rozwoju programów edukacyjnych, również w ramach programu Erasmus+.

DSC_8946
20170523_123445