SAY HELLO TO UKRAINE

27 kwietnia 2023 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu SAY HELLO TO…, w ramach projektu tandemów językowych ENHANCE. Wydarzenie to zostało przygotowane przez Politechnikę Lwowską i Kijowską, uczelnie partnerskie ENHANCE, oraz koordynowane było przez Dorotę Chromińską, Pełnomocnika  Studium Języków Obcych PW ds. współpracy z ENHANCE i Centrum Współpracy Międzynarodowej.  W wydarzeniu tym wzięło udział ponad 20 osób z uczelni ENHANCE, głównie z Politechniki Warszawskiej i Gdańskiej, a także z Politechniki z Walencji.

Podczas tego wydarzenia prof. Olha Pavlenko i prof. Kateryna Tuliakova z Wydziału Lingwistyki Politechniki Kijowskiej oraz prof. Hanna Shayner i prof. Olha Tsubova ze Studium Języków Obcych Politechniki Lwowskiej przedstawiły wiele interesujących faktów na temat ukraińskiej kultury, historii, tradycji, edukacji i języka w bardzo atrakcyjny i interaktywny sposób. Gość specjalny, Glenn Anderson, wolontariusz Korpusu Pokoju, opowiadał dlaczego zakochał się w Ukrainie.

Jednym z celów wydarzenia było również pokazanie współczesnej Ukrainy widzianej “oczami młodych”.

Ponadto uczestnicy spotkania wzięli udział w quizach, podzielili się swoimi spostrzeżeniami i oczywiście zadawali pytania.

Na koniec wszyscy uczestnicy mieli okazję poznania i wspólnego zaśpiewania bardzo popularnej ukraińskiej piosenki pt. “Czerwona Kalina”, która dla Ukraińców i Ukrainek w czasie trwającej wojny ma bardzo duże znaczenie. Link do utworu: TUTAJ.

ukr 2