Spotkanie Task Force Mobility organizacji CESAER w Bukareszcie, kwiecień 2019 r.

W dniu 12 kwietnia 2019 r. przedstawicielka Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej Dominika Frąk - Dudzińska, specjalista ds. współpracy międzynarodowej wzięła udział w spotkaniu grupy roboczej Task Force Mobility organizacji CESAER, zorganizowanym przez University POLITEHNICA of Bucharest (Rumunia).

Głównym tematem spotkania były zagadnienia dotyczące wspólnych dyplomów, krótkoterminowych programów mobilności studentów i doktorantów, uznawalności dyplomów oraz barier, na które nadal napotykają uczestnicy wymian międzynarodowych. Wnioski z dyskusji posłużą do przygotowania rekomendacji dla decydentów. Uczestnicy spotkania zostali również zaproszeni do udziału w seminarium na temat internacjonalizacji i innowacyjności w szkolnictwie wyższym, które odbyło się 13 kwietnia.

Kolejne spotkanie Task Force Mobility odbędzie się w październiku 2019 r. podczas CESAER Annual Meeting, które zostanie zorganizowane przez Université Paris-Saclay (Francja).

CESAER jest europejskim stowarzyszeniem zrzeszającym 53 wiodące uniwersytety, głównie techniczne, z 25 krajów. Stowarzyszenie jest liderem doskonałości w zakresie szkolnictwa wyższego, badań i innowacji. Więcej informacji na temat CESAER: