Targi edukacyjne Polish Education Fair w Jakarcie

Między 19 i 25 września 2017, reprezentant Centrum Współpracy Międzynarodowej, Pan Karol Maśluszczak, uczestniczył w konferencji i targach edukacyjnych Polish Education Fair w Jakarcie.

Od ponad dwóch lat nasza Uczelnia jest aktywna w regionie państw Azji Południowo Wschodniej. Indonezja jest jednym z państw, w których Centrum Współpracy Międzynarodowej prowadzi akcje rekrutacyjne. Jest to rynek stosunkowo nowy, posiadający ogromny potencjał. Indonezja ma bardzo dużą populację i stosunkowo mało rozwiniętą ofertę edukacyjną przedmiotów technicznych, przede wszystkim na poziomie specjalistycznym (za mało doktorantów).

Targi Polish Education Fair były zorganizowane przez Ambasadę Rep. Indonezji w Polsce we współpracy z Konferencja Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP). Była to impreza składająca się z części formalnej, na której delegaci z Polski mogli zaprezentować swoje uczelnie przed pracownikami ministerstw i lokalnych instytucji edukacyjnych oraz części skierowanej do potencjalnych kandydatów i agencji rekrutacyjnych.

Wizyta delegacji PW, poza działalnością promocyjną, była również skupiona na kontynuowaniu procedury uzyskania autoryzacji w programie stypendialnym rządu indonezyjskiego dla naszej Uczelni. Większość studentów wyjeżdzających za granicę wybiera Australię i USA, gdzie koszty edukacji są najwyższe na świecie. Biorąc pod uwagę szeroką ofertę Politechniki Warszawskiej oraz stosunkowo niskie koszty nie tylko studiów, ale również życia, mamy potencjalnie duże szanse na zagoszczenie na stałe jako rozpoznawalny partner na rynku indonezyjskim.

Wyjazd dał nam szansę pokazać Politechnikę Warszawską i Polskę, która jest dla wielu Indonezyjczyków nieznaną jeszcze destynacją. Fakty, że nasza Uczelnia jest najlepszą publiczną techniczną instytucją dającą solidne wykształcenie w języku angielskim oraz niskie koszty studiowania i utrzymania się w Polsce były zdecydowanie atutem, dzięki czemu oferta Politechniki Warszawskiej spotkała się z dużym zainteresowaniem ze strony odwiedzających.

IMG_20170923_091757