Tragi Międzynarodowych Wymian i Wyjazdów Studenckich

Tragi Międzynarodowych Wymian i Wyjazdów Studenckich

27 października br. w Auli Głównej Gmachu Głównego odbyły się coroczne Tragi Międzynarodowych Wymian i Wyjazdów Studenckich organizowane przez Komisję Zagraniczną SSPW wraz z : ESN, ESTIEM, IAESTE, BEST i Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Targi to wydarzenie promujące szeroko pojętą mobilność wśród studentów. I tym razem  przyciągnęły tysiące osób chętnych do poszerzania swoich horyzontów poza granicami naszego kraju. Studenci mieli szansę poznać oferty wyjazdów międzynarodowych oferowanych przez Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz znanych organizacji i instytucji, takich jak DAAD, FRSE, Albion House, GFPS, które umożliwiają wyjazdy, studia, praktyki czy wolontariat.

Stanowisko Centrum Współpracy Międzynarodowej cieszyło się dużą popularnością wśród studentów naszej Uczelni i nie tylko. Zainteresowanie budził Program Erasmus +, wymiany bilateralne, jak również program Athens.

DSCN0191
DSCN0203

Ważnym punktem była prezentacja CWM pt. „ Dokąd może wyjechać student Politechniki Warszawskiej?”, podczas której omówione zostały zasady programu Erasmus+, Athens oraz możliwości wyjazdów do uczelni azjatyckich w ramach umów bilateralnych. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się relacje z wyjazdów zagranicznych naszych studentów, którzy opowiedzieli swoim kolegom o swoich doświadczeniach m.in. z Singapuru, Szwecji czy Włoch. Natomiast do wyjazdu do Chin zachęcali studenci z North University of China będący na wymianie międzynarodowej na PW.

t
Targi mobilnosci