Udział 2 uczestniczek z Ukrainy w staff weeku na Politechnice w Mediolanie

W dn. 13-15 czerwca na Politechnice w Mediolanie odbyło się kolejny spotkanie z ENHANCE staff week dla pracowników uczelni ENHANCE. Tematem przewodnim był "ENHANCing talent for all".

staff week_1

Uczestnicy staff weeku ENHANCE na Politechnice w Mediolanie.

Wydarzenie było skierowane  przede wszystkim do pracowników, którzy w swojej pracy na uczelni nie mają na co dzień do czynienia z procesem umiędzynarodowienia.

W staff weeku wzięły udział 2 uczestniczki z Ukrainy - z Politechniki Kijowskiej i Politechniki Lwowskiej.

Pierwszy dzień rozpoczął się przemówieniem prof. Mara Tanelli, Pełnomocnika Rektora ds. Różnorodności i Równości Płci na Politechnice w Mediolanie. Następnie zaprezentowano działania ENHANCE w obszarze równości.

staff week_2

Uczestniczki staff weeku ENHANCE z Ukrainy (siedzą od lewej) podczas warsztatów na POLIMI.

Drugi dzień poświęcony był temu, jak uczelnie techniczne mogą likwidować bariery i tworzyć sprzyjające warunki dla rozwoju talentów. Melih Oezkardes, Rzecznik ds. Różnorodności i Równości Płci w ENHANCE, zaprosił uczestników do dyskusji na temat identyfikacji osób utalentowanych i tworzenia dla nich sprzyjających warunków. Po południu uczestnicy mieli okazję porozmawiać z prof. Amalią Ercoli Finzi, pierwszą Włoszką, która ukończyła inżynierię lotniczą i jedną z najważniejszych postaci w dziedzinie technologii lotniczych. Dzień zakończył się wycieczką z przewodnikiem po laboratoriach Politechniki w Mediolanie.

Trzeciego dnia uczestnicy wzięli udział w panelu dyskusyjnym dotyczącym stereotypów, prowadzonym przez psychologa. Szkolenie zakończyło się podsumowaniem.