Warsztaty dla trenerów mentoringu z uczelni ENHANCE

28 kwietnia 2023 r. w Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej odbyły się warsztaty dla trenerów mentoringu z uczelni ENHANCE.

fot. Piotr Szczepański.

Jednym z zadań w ramach pakietu roboczego ENHANCE: "Sustainable Entrepreneurship and Innovation" jest podnoszenie kwalifikacji mentorów zaangażowanych w system mentoringu dla zrównoważonej przedsiębiorczości ustanowiony w ramach Konsorcjum LINK PW / DRUGI LINK ENHANCE. System łączy startupy z mentorami współpracującymi z wszystkimi dziesięcioma uczelniami Sojuszu.

Warsztaty prowadzili dr hab. Agnieszka Skala-Gosk, prof. Uczelni, Wydział Zarządzania PW i Łukasz Sztern z Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii PW, a także p. Marta Skrzydelska, trenerka coachingu i mentoringu oraz wykładowczyni akademicka związana z Uniwersytetem Warszawskim.

Celami szkolenia były:- omówienie dotychczasowych doświadczeń z Systemem Mentoringu Enhance oraz przygotowanie do realizacji kolejnych, poszerzonych zadań mentoringowych i coachingowych w ramach przyszłej perspektywy finansowej (tzw. ENHANCE+),- podniesienie kompetencji zespołu mentorskiego poprzez profesjonalne szkolenia i dyskusje o metodykach i narzędziach mentoringu i coachingu.

W Szkoleniu wzięło udział czternastu uczestników z sześciu uczelni ENHANCE. W przerwie zajęć merytorycznych uczestnicy zwiedzili Gmach Główny oraz Kampus PW z przewodnikiem Muzeum Politechniki Warszawskiej.

fot. Piotr Szczepański.