Wizyta State Administration of Foreign Experts Affairs z Chin

Wizyta State Administration of Foreign Experts Affairs z Chin

W dniu 20 września br. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja State Administration of Foreign Experts Affairs (SAFEA) - chińskiej agencji rządowej odpowiedzialnej za szkolenia i wymiany specjalistów i ekspertów.

Celem wizyty SAFEA w Polsce było przedstawienie agencji i zasad jej działania oraz omówienie potencjalnych możliwości współpracy z Politechniką Warszawską w szczególności w zakresie organizacji szkoleń i praktyk dla ekspertów chińskich. Tematem rozmów była również kwestia wsparcia pracowników PW współpracujących z uniwersytetami i instytucjami chińskimi.

Delegacja chińska z Panem Xia Mingjiu, Zastępcą Dyrektora SEFEA została przyjęta przez Prof. Krzysztofa Lewensteina, Prorektora ds. Studiów. Dyrektor CWM Łukasz Wojdyga przedstawił Politechnikę Warszawską pod kątem współpracy z uniwersytetami chińskimi. Doc. Mirosław Słomiński, Pełnomocnik Rektora ds. Partnerstwa Gospodarczego omówił natomiast istniejącą współpracę z chińskimi przedsiębiorstwami obecnymi na rynku polskim w obszarze teleinformatyki (Huawei i ZTE). Pani Dr. Kinga Kurowska opowiedziała o innowacyjnych formach kształcenia wprowadzanych na Politechnice Warszawskiej.

foto123