Wizyta ambasadora Meksyku na Politechnice Warszawskiej

Wizyta ambasadora Meksyku na Politechnice Warszawskiej

W dniu 17 października br. Politechnikę Warszawską odwiedził J. E. ambasador Stanów Zjednoczonych Meksyku w Polsce Pan Alejandro Negrin Munoz.

Ambicją ambasadora Munoz, reprezentującego Meksyk w Polsce od kwietnia 2016 r. jest zintensyfikowanie współpracy pomiędzy polskimi i meksykańskimi uniwersytetami, szczególnie w obszarze inżynierii i technologii.

Do tej pory współpraca Politechniki Warszawskiej z uniwersytetami z Meksyku ograniczała się do Wydziału Inżynierii Produkcji (wymiany studentów i kadry dydaktycznej). Biorąc jednak pod uwagę potencjał uniwersytetów meksykańskich rozszerzenie istniejącej współpracy na nowe obszary tematyczne (energetyka, lotnictwo, ICT) znajduję się w kręgu zainteresowań Politechniki Warszawskiej -  zarówno w zakresie współpracy edukacyjnej , jak i naukowo-badawczej.

Ambasador Munoz zaprezentował istniejące mechanizmy wspierania zainteresowanych współdziałaniem uniwersytetów, jak również zapewnił, że podejmie rozmowy w celu uzyskania nowych źródeł wsparcia finansowego, zarówno po stronie meksykańskiej, jak i polskiej. Prof. Szmidt wyraził ogromne zainteresowanie, zarówno ze strony Politechniki Warszawskiej, jaki i uniwersytetów polskich skupionych w KRASP, rozszerzeniem współpracy oraz podjęciem działań na rzecz promocji wspólnych przedsięwzięć uniwersytetów z Polski i Meksyku.     

_DSC1656