Wizyta delegacji Brunei Economic Development Board w PW

W dniu 9 września br. Politechnikę Warszawską odwiedziła delegacja Brunei Economic Development Board - rządowej agencji z Brunei zajmującej się promocją inwestycji i współpracy gospodarczej z przedsiębiorcami.

W skład delegacji weszli także przedstawiciele firmy Soartech Systems – innowacyjnego przedsiębiorstwa inżynierskiego oraz Uniwersytetu Brunei. Firma Soartech Systems, współpracująca z Instytutem Technologii Materiałów Elektronicznych, zainteresowana jest udziałem w pracach badawczych w zakresie rozwoju i produkcji grafenu oraz innych nanomateriałów 2D.

Szczególne zainteresowanie gości wzbudziła aktywność powołanej na Politechnice Warszawskiej Platformy Aplikacji Grafenowych, jak również działalność  konsorcjum CEZAMAT i potencjalne możliwości współpracy w zakresie prowadzenia badań naukowych w laboratoriach CEZAMAT-u. Przedstawiciele Uniwersytetu Brunei wyrazili chęć współpracy dwustronnej z Politechniką Warszawską między innymi w zakresie wymiany studentów i kadry akademickiej. Po spotkaniu z udziałem Prorektora ds. Nauki prof. Rajmunda Bacewicza delegacja odwiedziła laboratoria na Wydziale Fizyki.

Brunei Darussalam, znajdujące się w północnej części wyspy Borneo (Azja Południowo - Wschodnia), jest jednym z najbogatszych krajów świata, o wysokim poziomie życia i stabilnej sytuacji politycznej i gospodarczej. Kraj posiadający ogromne złoża ropy naftowej i gazu ziemnego postawił na rozwój dynamicznej i zrównoważonej gospodarki opartej o innowacyjne technologie oraz wysoki poziom edukacji.

PW Brunei 001
PW Brunei 002