Wizyta delegacji NUAA w Politechnice Warszawskiej

W dniu 11 czerwca br. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Nanjing University of Aeronautics and Astronautics z Chin.

W skład delegacji weszli:

  • Prof. Jiang Ju, Dean of Graduate School, Prof. of Control System
  • Prof. Yang Minda,  Associate Prof. of Mechanical Engineering
  • Prof. Li Yao, Associate Prof. of Computer Science
  • Prof. JinQuanyuan, Prof. of English Language Teaching, Director of International Office
  • Mr. XieKeming, Director of Dongfang Education Office, China Scholarship Council.

Delegacja została przyjęta przez Centrum Współpracy Międzynarodowej i Wydziały: Elektroniki i Technik Informacyjnych oraz Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa.

NUAA to znana chińska uczelnia, która zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce najlepszych uczelni w swoim regionie – prowincji Jiangsu. Specjalizuje się w kształceniu studentów na kierunku Aerospace Engineering, oferuje pełne studia I stopnia w języku angielskim na kierunkach: Aeronautical Engineering, Mechanical Engineering, Electrical and Electronics Technology oraz Software Engineering. NUAA co roku oferuje szkoły letnie oraz stypendia na studiach II i III stopnia dla studentów z zagranicy.

PW i NUAA zawarły w 2014 roku porozumienie o współpracy dotyczące wspólnego kształcenia studentów, kadry akademickiej oraz wymiany studentów. W planach są wspólne studia prowadzone na poziomie I stopnia z możliwością uzyskania dwóch dyplomów: PW i NUAA na kierunkach Electrical and Computer Engineering oraz Aerospace Engineering.

2015-06-11 13.04.46
2015-06-11 12.51.43
2015-06-11 12.50.03