Wizyta delegacji UK Association for University Administrators (AUA) w PW

11 maja 2015 r. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele UK Association for University Administrators (AUA). Jest to istniejąca od 50 lat organizacja brytyjska zrzeszającą około 4500 członków, nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale i z całego świata, która zajmuje się m.in. promowaniem uznawalności kwalifikacji zawodowych i rozwoju zawodowego wszystkich osób pracujących i pełniących różne role w sektorze szkolnictwa wyższego.

AUA, która co roku organizuje wizyty studyjne w różnych krajach, w tym roku odwiedziła Polskę, gdzie gościła w instytucjach z Warszawy, Poznania i Krakowa.

W spotkaniu ze strony PW wzięli udział: prof. Krzysztof Lewenstein, Prorektor ds. Studiów, prof. Władysław Wieczorek, Prorektor ds. Studenckich oraz pani Marta Szajnowska-Ksit, Zastępca Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej. Po przedstawieniu gościom najważniejszych informacji dotyczących Uczelni rozpoczęto dyskusję. Członków delegacji najbardziej interesowały tematy związane z zarządzaniem Uczelnią (w tym - rolą organizacji studenckich w tym procesie), zapewnianiem jakości kształcenia oraz internacjonalizacją.

_DSC5282
_DSC5279
_DSC5285