Wizyta ewaluatorów EUA na Politechnice Warszawskiej

W ramach projektu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza Politechnika Warszawska przystąpiła do procesu mającego na celu uzyskanie międzynarodowej ewaluacji instytucjonalnej Insitutional Evaluation Programme ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania badaniami i wykorzystania wyników badań. Organizacją ewaluującą jest European University Association. Proces składa się z samooceny dokonanej przez uczelnię oraz oceny i rekomendacji ewaluatorów zewnętrznych.

W dn. 12-16.06.2023 r. Politechnikę Warszawską odwiedził 5-osobowy międzynarodowy zespół ewaluatorów European University Association. Ewaluatorzy spotkali się z Rektorem, dziekanami, pracownikami, doktorantami i studentami Politechniki Warszawskiej oraz przedstawicielami firm i organizacji współpracujących z naszą Uczelnią. Spotkania odbyły się również w 4 grupach tematycznych: kształcenie, badania naukowe i transfer technologii, umiędzynarodowienie, zarządzanie uczelnią. Wzięło w nich udział 140 osób. Wizytę ewaluatorów European University Association zakończyła prezentacja pierwszych wniosków, które będą umieszczone w raporcie końcowym. Pod względem organizacyjnym wizytę koordynowało Centrum Współpracy Międzynarodowej we współpracy z innymi jednostkami organizacyjnymi Uczelni.