Wizyta przedstawicielek Uniwersytetu Technicznego Chalmersa na Politechnice Warszawskiej

W dn. 29-30 marca 2023 r. Centrum Współpracy Międzynarodowej PW odwiedziły Emma Ohlander, Charlotte Salmenius oraz Emelie Wennersand z Chalmers University of Technology w Göteborgu, (Szwecja). Chalmers University of Technology jest uczelnią partnerską PW w konsorcjum ENHANCE. Wizytę zorganizowało Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Na spotkaniu z Dyrektorem i pracownikami CWM. Fot. Piotr Szczepański.

Spotkania dotyczyły rekrutacji studentów zagranicznych na studia magisterskie w języku angielskim (Zastępca Dyrektora CWM Marta Szajnowska-Ksit, Biuro Studentów Zagranicznych), mikrokwalifikacji (prof. Andrzej Kraśniewski, EiTI, prof. Katarzyna Rutkowska, Wydział Fizyki), programów podwójnego dyplomowania (prof. Teresa Zielińska, MEiL) oraz obsługi procesu kształcenia na PW (Anna Stoczkiewicz, Agnieszka Ignasiak, Ewa Rżysko, WIL). Delegacja ze Szwecji odwiedziła Gmach Główny, Wydziały Inżynierii Lądowej, Architektury oraz Matematyki i Nauk Informacyjnych.

W Gmachu Głównym PW przy pomniku Marii Skłodowskiej-Curie. Fot. P. Szczepański.

Olga Świderska oraz Magdalena Bobryk z CWM zabrały również uczestniczki delegacji na spacer po Krakowskim Przedmieściu i Starym Mieście oraz Łazienkach Królewskich. Wizyta była doskonałą okazją do wymiany doświadczeń związanych z rekrutacją i studiami na PW oraz Chalmers University of Technology.