Zaproszenie dla nauczycieli akademickich PW do współtworzenia ENHANCE MOOC „Responsible Innovators of Tomorrow”

RWTH Aachen, nasza uczelnia partnerska w konsorcjum ENHANCE, zaprasza nauczycieli akademickich Politechniki Warszawskiej do współtworzenia kursu MOOC „Responsible Innovators of Tomorrow” dla studentów studiów I stopnia. Za udział w kursie studenci będą mogli otrzymać 3 punkty ECTS.

Odpowiedzialne badania naukowe i innowacje oznaczają zaangażowanie i współpracę obywateli, przedsiębiorstw, organizacji pozarządowych itp. w procesie badań naukowych i innowacji w celu lepszego dostosowania tego procesu i jego wyników do potrzeb i oczekiwań społeczeństwa.

Uczestnicy zyskają szeroką interdyscyplinarną perspektywę dzięki udziałowi ekspertów z różnych uczelni ENHANCE. Kurs zostanie opublikowany na platformie e-learningowej. Uczestnicy będą mieli dostęp do nagrań wykładów, artykułów i dyskusji na żywo.

Tematyka kursu: Digitalization and Artificial Intelligence, Sustainable and Social Innovation, Social Responsibility, Gender and Diversity, Ethics and Impact-Assessment.

Zapraszamy nauczycieli akademickich PW prowadzących badania w tym zakresie do przesyłania propozycji materiałów do MOOC-a (temat i krótki opis w języku angielskim) na adres workshop.enhance@pw.edu.pl do 25 lutego 2022 r.

Pytania mogą Państwo kierować bezpośrednio do RWTH Aachen na adres: rri-hub@gdi.rwth-aachen.de

Więcej informacji:

ENHANCE - CourseOutline (pdf, 187,64 kB)