Międzynarodowe Targi Edukacyjne „Education Abroad” oraz udział w misji edukacyjnej na Ukrainie wspólnie z NAWA - listopad 2018 r. (Ukraina)

W dniach 15-17 listopada 2018 r. przedstawiciel Politechniki Warszawskiej Pani Zenoviya Shits reprezentowała uczelnię na targach edukacyjnych w Kijowie. Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Kijowie są największym wydarzeniem roku, promującym ukraińskie i zagraniczne uczelnie wyższe. Odrębne stoisko PW tradycyjnie mieściło się w „alejce polskiej” oraz cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. 

Nawet po godzinach pracy targów przy stoisku było sporo młodzieży, studentów, często rodziców. Bogata oferta PW oraz wyjątkowa możliwość podjęcia studiów na zasadach bez odpłatności w ramach konkursu przyciąga z roku na rok co raz większą liczbę kandydatów z Ukrainy, zdecydowanie najliczniejszej grupy studentów zagranicznych.

W dniach 13,19, 20 i 21 listopada  Pani Zenoviya Shits uczestniczyła w spotkaniach ze studentami i młodzieżą ukraińską w ramach Misji Edukacyjnej na Ukrainie zorganizowanej  przez NAWA. Wspólnie z przedstawicielami NAWA i 19 instytucjami szkolnictwa wyższego Pani Zenoviya Shits reprezentowała PW wraz z ofertą edukacyjną w Charkowie, Winnicy, Żytomierzu i Czerkasach. Polska delegacja miała szansę prezentować ofertę edukacyjną w trybie spotkań z przedstawicielami ukraińskich uczelni wyższych, jak i z poszczególnymi kandydatami zainteresowanymi podjęciem studiów w Polsce. W trakcie pobytu na Ukrainie polska delegacja była wspierana przez przedstawicieli polskich placówek konsularnych oraz miała możliwość spotkać się ze środowiskami polonijnymi.

indeks
P1060785