Raport z targów - Kazachstan, wrzesień 2015

W dniach 27-28 września 2015 r. przedstawicielka CWM Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych w Ałmaty pod patronatem Komisji Europejskiej. Targi odbyły się w siedzibie Al – Farabi Kazakh National University przy wszechstronnym wsparciu gospodarzy uczelni i studentów-wolontariuszy.

Przez 2 dni na odrębnym stoisku Politechnika Warszawska była promowana wśród młodzieży kazachskiej i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem jako jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Wśród osób odwiedzających stoisko znaleźli się też absolwenci uczelni polskich oraz studenci, którzy skorzystali ze stypendiów RP czy KE (w ramach Erasmus Mundus). Miło było gościć na stoisku uczniów uczęszczających na zajęcia z języka polskiego, których Pani Zenoviya miała okazję odwiedzić w kwietniu ubiegłego roku.

W trakcie pobytu w Kazachstanie Pani Zenoviya Shits spotkała się też z przedstawicielem agencji edukacyjnej Panią Gulmirą Kalimodayevą i przekazała jej aktualną ofertę programów edukacyjnych dla kandydatów z Kazachstanu.

W dniu 28 września Pani Zenoviya Shits uczestniczyła w konferencji dotyczącej współpracy w dziedzinie edukacji pomiędzy UE a Kazachstanem. Na zakończenie konferencji uczestnicy mieli możliwość uczestniczyć w mini spotkaniach z przedstawicielami uczelni określonego kierunku: technicznymi, humanistycznymi etc., co dało możliwość nawiązania nowych kontaktów wśród uczelni o podobnym profilu.