Raport z targów i szkoleń - Turcja, październik 2014

W dniach 19 – 27 października 2014, reprezentantka Centrum Współpracy Międzynarodowej PW, p. Agata Wierzbińska wzięła udział w targach edukacyjno-promocyjnych EDUFAIRS oraz w spotkaniach indywidualnych z potencjalnymi kandydatami na studia po angielsku w PW w 3 miastach w Turcji - kolejno Ankarze, Izmirze i Stambule.

19 X odbyły się pierwsze targi EDUFAIRS w stolicy Turcji, Ankarze. Miejscem wydarzenia był hotel Hilton położony w samym centrum miasta w dogodnej do dojazdu lokalizacji. Podczas targów p. Agacie Wierzbińskiej towarzyszyła osoba z jednej z agencji rekrutacyjnych z Ankary, z którą PW od 2011 roku prowadzi bardzo udaną współpracę w zakresie rekrutacji studentów tureckich – UNITED TOWERS. Zainteresowanych przybyło na spotkanie bardzo wielu, na uwagę zasługuje fakt, iż przeważająca większość z nich – ok. 80% była zainteresowana studiami II stopnia – byli to studenci lub absolwenci takich uczelni w Ankarze jak np. Middle East Technical University. Najczęściej pytano o takie programy jak: Management, Power Engineering, Biotechnology oraz Environmental Engineering.

Następnego dnia, p. Wierzbińska przeleciała do Izmiru, gdzie na drugi dzień miał miejsce kolejny dzień targowy, również w centrum miasta w hotelu Hilton. Po raz kolejny na stoisku razem z przedstawicielem CWM, siedziała osoba z oddziału agencji UNITED TOWERS. Także w Izmirze, największym zainteresowaniem cieszyły się studia II stopnia, szczególnie programy Global Production Engineering and Management, Civil Engineering i Photonic Engineering także kursy przygotowawcze z języka angielskiego.

Po targach w Izmirze, p. Agata udała się do Stambułu gdzie uczestniczyła w 3 dniach targowych, a także w indywidulanych spotkaniach ze studentami, razem z przedstawicielami agencji rekrutacyjnej ze Stambułu Truva Education Services, z którą Politechnika Warszawska współpracuje na zasadach bezkosztowych przy rekrutacji studentów tureckich na studia 1 i 2 stopnia oraz na przygotowujące kursy angielskiego B2. Targi zorganizowane zostały kolejno w hotelu Wyndham po azjatyckiej stronie miasta, dn. 23 X, a następnie w Hotelu Marmara na placu Taksim – lokalizacji bardzo dogodnej dla uczestników i odwiedzających, w dniach 25 i 26 X. Studia na PW wzbudzały bardzo duże zainteresowanie – uczniowie tureccy zadawali pytania nie tylko na temat studiów i ich programów, ale także życia w Polsce/Warszawie, możliwości kwaterunkowych, życia studenckiego, kosztów utrzymania itd.I tu ponownie najwięcej pytań padało nt. studiów magisterskich – stoisko PW odwiedzali głównie studenci oraz absolwenci studiów I stopnia, takich największych technicznych uczelni stambulskich jak: Istanbul Technical University czy Yildiz Technical University. Osoby te chciałyby kontynuować studia na stopniu II na programach: Management, Global Production Engineering and Management, Civil Engineering, Environmental Engineering.

W dniu 27 X, p. Agata Wierzbińska odwiedziła siedzibę agencji TRUVA, aby udzielić bardziej szczegółowych informacji oraz konsultacji kilku potencjalnym kandydatom, którzy w weekend odwiedzili stoisko PW.

28 X, p. Agata Wierzbińska wróciła do Warszawy.

turcja-foto1

turcja-foto2