Spotkanie organizacji CESAER w Bukareszcie, październik 2018

W dniach 16-20 października 2018 r. przedstawicielka Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej Dominika Frąk – Dudzińska przebywała w Bukareszcie, gdzie wzięła udział w dorocznym spotkaniu organizacji CESAER. Gospodarzem spotkania był University POLITEHNICA of Bucharest, który w tym roku świętuje 200-lecie swego istnienia w połączeniu z setną rocznicą powstania nowoczesnego państwa rumuńskiego.

Podczas spotkania odbyły się warsztaty grup roboczych (Task Forces), konferencja pod hasłem „Engines of excellence, talent and innovation”, a także General Assembly, podczas którego podjęto decyzje dotyczące rozwoju organizacji oraz przyjęto 3 nowych partnerów, którzy dołączą w 2019 r. Uczestnicy zostali także zaproszeni do udziału w przyszłorocznym spotkaniu, które zostanie zorganizowane przez Université Paris Saclay (Francja) w październiku 2019 r.

CESAER jest europejskim stowarzyszeniem zrzeszającym obecnie 50 wiodących uniwersytetów, głównie technicznych, z 25 krajów. Stowarzyszenie jest liderem doskonałości w zakresie szkolnictwa wyższego, badań i innowacji. Więcej informacji na temat CESAER:

CESAER FOTO GRUP_01

Fot.: University Politehnica Bucharest