Targi edukacyjne „a2 International Education Fairs”, Azerbejdżan, listopad 2019 r.

W dniach 1 – 3 listopada 2019 Małgorzata Musińska i Sylwia Staniaszko z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW uczestniczyły w targach edukacyjnych „a2 International Education Fairs”, które odbyły się w stolicy Azerbejdżanu – Baku.

W dniu poprzedzającym targi, tj. 1 listopada, przedstawicielki PW odwiedziły dwie szkoły średnie: The International School of Azerbaijan oraz European Azerbaijan School, gdzie odbyły się spotkania ze studentami w formie mini-targów, na których uczniowie mogli poznać aktualną ofertę studiów I stopnia oferowaną przez PW oraz zadać szczegółowe pytania dotyczące procesu aplikacji na naszą uczelnię. Tego samego dnia odbyła się również wizyta na jednej z państwowych uczelni - ADA University, podczas której przedstawiciele International Students Office przedstawili prezentację dot. programów wymian międzynarodowych prowadzonych przez ich uczelnię a następnie zorganizowali krótką wycieczkę po kampusie. Spotkanie stanowiło świetną okazję do wymiany doświadczeń związanych z internacjonalizacją uczelni.

W dniach 2 i 3 listopada w jednym z hoteli w centrum miasta odbyły się już targi właściwe, w których udział wzięło ponad 20 uczelni zagranicznych, głównie z Turcji oraz krajów europejskich. Targi odwiedziło ponad 2000 studentów. Studia na PW cieszyły się dużym zainteresowaniem głównie za sprawą bogatej oferty programów anglojęzycznych oferowanych przez naszą uczelnię oraz niskich (w porównaniu z innymi krajami europejskimi) kosztów życia w Polsce. Zdecydowana większość kandydatów odwiedzająca stoisko PW była zainteresowana kontynuacją studiów II stopnia w naszym kraju. Dodatkowym czynnikiem zachęcającym studentów z Azerbejdżanu do podjęcia kształcenia w Polsce jest to, że mają oni możliwość ubiegania się o stypendium w ramach Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, które jest przyznawane na studia II stopnia.

Podczas targów odbyły się również spotkania z przedstawicielami lokalnych agencji rekrutacyjnych, którzy chcieliby nawiązać współpracę z PW. Otrzymali oni informacje na temat procedur aplikowania na studia na naszej uczelni oraz zostały im przekazane materiały promocyjne.

74607790_434092053973956_7772774999026302976_n