Wizyta delegacji uczelni oraz instytucji edukacyjnych z Chin w PW, 29 maja 2019

W dniu 29 maja 2019 r. PW odwiedzili przedstawiciele kilku uczelni oraz organizacji edukacyjnych z Chin. Wśród delegatów znaleźli się przedstawiciele Jiangsu Normal University, University of International Business and Economics, Shanghai International Studies University, China Education Online oraz Cernet Education Technology. Była to pierwsza wizyta przedstawicieli tych instytucji w PW.

Delegację przyjął Prorektor ds. Studiów, Prof. Krzysztof Lewenstein, dr Jikun Wang, Wydz. Mechatroniki, pani Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz pani Patrycja Kluź, CWM.

Głównym celem spotkania było przedstawienie uczelni, nawiązanie kontaktów oraz dyskusja nad możliwymi formami współpracy pomiędzy uczelniami. Partnerzy Chińscy oferują stypendia i zapraszają pracowników naukowych PW do udziału w szkołach letnich oraz wyjazdów do Chin w celu prowadzenia zajęć na uczelniach i krótkich kursach wakacyjnych. Jedna z odwiedzających nas instytucji China Education Online zajmuje się rozwojem kadr oraz młodych talentów, posiada narzędzia wspomagające studentów oraz pracowników naukowych, również zagranicznych . Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z CWM.