Wizyta delegacji z Tianjin Municipal Education Commission oraz Tianjin University of Technology z Chin w PW, 26 września 2017

W dniu 26 września 2017 r. PW odwiedzili przedstawiciele Tianjin Municipal Education Commision oraz Tianjin University of Technology. Wśród gości z TMEC znaleźli się pan Liu Xin, wicedyrektor organizacji oraz pan Zhang Jianqing, dyrektor biura programów międzynarodowych. Uczelnię TUT reprezentowały: pani Chen Minfang, dyrektor biura współpracy z zagranicą oraz pani Yu Haomiao z International College of Business and Technology. Była to druga wizyta przedstawicieli TUT w PW.

Delegację przyjął Prorektor ds. Nauki, Prof. Rajmund Bacewicz oraz pani Marta Szajnowska-Ksit, p.o. Dyrektora Centrum Współpracy Międzynarodowej.

Głównym celem spotkania była dyskusja nad możliwymi formami współpracy pomiędzy uczelniami, w szczególności w zakresie wymiany studentów na kierunkach mechanical engineering, electrical engineering oraz environmental engineering. Planowane jest podpisanie jeszcze w tym roku umowy dotyczącej wymiany studentów. Rozważane jest również prowadzenie wspólnych studiów tzw. joint degree programs.

20170926_140052