Spotkanie organizacji CESAER w Bukareszcie, październik 2018

W dniach 16-20 października 2018 r. przedstawicielka Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej Dominika Frąk – Dudzińska przebywała w Bukareszcie, gdzie wzięła udział w dorocznym spotkaniu organizacji CESAER. Gospodarzem spotkania był University POLITEHNICA of Bucharest, który w tym roku świętuje 200-lecie swego istnienia w połączeniu z setną rocznicą powstania nowoczesnego państwa rumuńskiego.

Pierwszy konkurs w ramach projektu PROM PW dotyczący udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze (CWM/PROM PW/2018/1)

W związku z udziałem Politechniki Warszawskiej w projekcie PROM PW - Międzynarodowa wymiana doktorantów i kadry akademickiej, Centrum Współpracy Międzynarodowej ogłasza konkurs nr CWM/PROM PW/2018/1 dla doktorantów i kadry akademickiej poniżej 40 roku życia w celu udziału w krótkich formach kształcenia o międzynarodowym charakterze.

Wyjazd promocyjno-rekrutacyjny, 21-27 października 2018, Chiny

W dniach 21-27 października br. p. Patrycja Kluź i p. Dominika Jasińska z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW wzięły udział w targach edukacyjnych oraz spotkaniach
w uczelniach partnerskich PW i szkołach średnich w Chinach. Celem wyjazdu było promowanie oferty edukacyjnej PW podczas spotkań z uczniami i studentami zainteresowanymi studiami w PW oraz rozwój współpracy z uczelniami partnerskimi PW
z Chin.

Targi edukacyjne „a2 International Education Fairs”, Azerbejdżan, listopad-grudzień 2018

W dniach 30 listopada – 2 grudnia 2018 r. reprezentantki CWM, Pani Małgorzata Musińska oraz Pani Sylwia Staniaszko, odbyły podróż służbową do stolicy Azerbejdżanu, Baku. Celem wyjazdu był udział w targach edukacyjnych „a2 International Education Fairs” i promowanie oferty Politechniki wśród potencjalnych kandydatów na studia.

Międzynarodowe Targi Edukacyjne „Education Abroad” oraz udział w misji edukacyjnej na Ukrainie wspólnie z NAWA - listopad 2018 r. (Ukraina)

W dniach 15-17 listopada 2018 r. przedstawiciel Politechniki Warszawskiej Pani Zenoviya Shits reprezentowała uczelnię na targach edukacyjnych w Kijowie. Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Kijowie są największym wydarzeniem roku, promującym ukraińskie i zagraniczne uczelnie wyższe. Odrębne stoisko PW tradycyjnie mieściło się w „alejce polskiej” oraz cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia.

Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS – Paryż, grudzień 2018 r.

14 grudnia 2018 r. w Paryżu miało miejsce Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS, zorganizowane przez siedzibie Mines ParisTech – szkoły, która koordynuje Program ATHENS z ramienia ParisTech.

NUAA Summer Lecture Program 2019 - oferta dla nauczycieli akademickich

Jedna z uczelni partnerskich PW z Chin - Nanjing University of Aeronautics and Astronautics zaprasza nauczycieli akademickich do prowadzenia wykładów w szkołach letnich.

Summer School in Shanghaj Jiao Tong University

Jedna z uczelni partnerskich PW z Chin zaprasza studentów PW na szkołę letnią do Szanghaju. Mamy ofertę na bezpłatny udział w szkole letniej dla 2 osób. Zainteresowanych prosimy o kontakt z CWM.

Politechnika Warszawska - partnerem w projekcie EMARO+

EMARO+, European Master on Advanced RObotics Plus, to program wspólnych studiów magisterskich w dziedzinie zaawansowanej robotyki przeznaczony dla studentów studiów II stopnia, posiadających dyplomy B.Sc., B.Eng. lub ich odpowiedniki w dyscyplinach powiązanych z robotyką. Realizowany przez konsorcjum 4 europejskich instytucji, w skład którego wchodzą: Ecole Centrale de Nantes (Francja), University of Genova (Włochy), Jaume I University (Hiszpania) i Politechnika Warszawska - Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa.

Wizyta Prezydenta North China University of Technology w PW

W dniu 13 marca 2015 r. Prezydent North China University of Technology wraz z towarzyszącą mu delegacją złożyli wizytę w Politechnice Warszawskiej.

Oficjalne rozpoczęcie sesji Programu ATHENS w PW

16 marca 2015 r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie sesji Programu ATHENS w Politechnice Warszawskiej. W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele Władz Uczelni, Władz Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Centrum Współpracy Międzynarodowej, Samorządu Studentów PW oraz profesorowie prowadzący zajęcia i zagraniczni studenci.

Raport z targów - Mongolia, marzec 2015

W dniach 28-29 marca 2015 r. reprezentantki CWM PW, panie Zenoviya Shits i Małgorzata Musińska wzięły udział w targach edukacyjnych „18th International Education Exhibition 2015” w stolicy Mongolii, Ułan Bator.

Raport z targów - Turcja, Azerbejdżan, marzec 2015

W dniach 17 - 30 marca 2015 r., reprezentantka Centrum Współpracy Międzynarodowej PW, p. Katarzyna Janiga i reprezentantka Studium Języków Obcych PW, p. Agata Wierzbińska wzięły udział w targach edukacyjno-promocyjnych EDUFAIRS odbywających się w Turcji i Azerbejdżanie.

Raport ze spotkań promocyjno-rekrutacyjnych - Chiny, marzec 2015

W dniach 16-20 marca 2015 r. Pani Patrycja Kluź, zajmująca się współpracą z uczelniami chińskimi w zakresie wymiany studentów w ramach umów bilateralnych oraz promocji PW na rynku edukacyjnym w Chinach, złożyła wizyty w szkołach średnich i uniwersytetach partnerskich w miastach Shijiazhuang i Taiyuan.

Relacja z WUT Exchange Day

W dniu 27.04.2015 r. Centrum Współpracy Międzynarodowej zorganizowało „WUT Exchange Day”, czyli spotkanie informacyjne dotyczące programów wymiany międzynarodowej. Była to już dziewiąta edycja tego wydarzenia.