Rozpoczął się pierwszy ENHANCE Staff Week w Walencji

Trwa pierwszy ENHANCE Staff Week. Jest to trzydniowe spotkanie kadry administracyjnej ze wszystkich 7 uczelni partnerskich zaangażowanej w działania konsorcjum ENHANCE. Spotkanie organizuje w dn. 19-21 października 2021 r. Politechnika w Walencji w trybie hybrydowym.

Stypendia DAAD - spotkania informacyjne

Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej (DAAD) zaprasza na cykl spotkań informacyjnych online na temat stypendiów do Niemiec.

Language Tandem Kick-Off Meeting

Zapraszamy do wzięcia udziału w Inauguracyjnym Spotkaniu Tandemów Językowych ENHANCE. Podczas spotkania przedstawimy projekt i pokażemy jak znaleźć partnera tandemowego do nauki języka obcego.

data - poniedziałek, 25 października, 14:00-15:00

Za nami Szkoła Letnia ENHANCE

Dwa tygodnie kreatywnej pracy, 33 studentów ze wszystkich uczelni stowarzyszonych w konsorcjum ENHANCE i wspólny wysiłek podjęty w celu zdefiniowania problemów związanych ze zmianami klimatu – tak można podsumować przedsięwzięcie ENHANCE Summer School on Climate Change zorganizowane przez Politechnikę Warszawską.

ATHENS - rejestracja na sesję Listopad 2021

Informujemy, że w dniach 25 września - 10 października 2021 r. trwa nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.

Ambasador Pakistanu z wizytą na PW

Współpraca w zakresie wymiany studentów, doktorantów i pracowników naukowych była głównym tematem spotkania z Ambasadorem Pakistanu w Rzeczypospolitej Polskiej Malikiem Muhammadem Farooqem. Ambasador rozmawiał z Rektorem PW prof. dr. hab. inż. Krzysztofem Zarembą, Prorektorem ds. Nauki prof. dr. hab. inż. Mariuszem Malinowskim i Dyrektorem Centrum Współpracy Międzynarodowej Grzegorzem Robakiem.

Zapraszamy uczestników programu Mistrzowie dydaktyki do udziału w seminarium na temat doskonałości dydaktycznej i modelu tutoringu w uczelniach

Wydarzenie organizuje Ministerstwo Edukacji i Nauki. Zostało zaplanowane na 7 września 2021 w godzinach 9:00-12:30 i odbędzie się w pełni w formie zdalnej.

Webinar ma na celu nie tylko zapoznać uczestników z rezultatami projektu Mistrzowie dydaktyki ale również z planami MEiN w zakresie kolejnych projektów dotyczących dydaktyki oraz dobrymi praktykami obecnymi w polskich uczelniach.

Tandemy ENHANCE

Zgłoś się do projektu Tandemy ENHANCE. Ucz się języków obcych w tandemie ze studentami lub pracownikami z 7 europejskich politechnik. Dołącz do międzynarodowej społeczności akademickiej w ramach konsorcjum ENHANCE i nawiąż nowe kontakty.

„Mistrzowie dydaktyki” - kurs zaawansowany

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłasza nabór na kurs zaawansowany w ramach projektu „Mistrzowie dydaktyki”, który rozpocznie się od października 2021 r.

Summer Survival Guide - wakacje w Polsce z perspektywy studentów międzynarodowych

Serdecznie zapraszamy na spotkanie dla studentów międzynarodowych i społeczności PW dotyczące tego, jak można spędzić wakacje w Polsce.

Relacja z warsztatów ENHANCE on online learning and teaching

W dniach 1 i 2 lipca Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Ośrodek Kształcenia na Odległość zorganizowały zdalne warsztaty “ENHANCE workshop on on-line learning and teaching”. Wydarzenie było jedną z aktywności konsorcjum ENHANCE. W wydarzeniu wzięło udział łącznie ponad 60 uczestników – nauczycieli akademickich, doktorantów i studentów.

Warsztaty ENHANCE on-line learning and teaching, 1-2 lipca 2021 r.

W dniach 1-2 lipca br. Politechnika Warszawska organizuje, w formie on-line, międzynarodowe warsztaty dla nauczycieli akademickich poświęcone zdalnemu nauczaniu. Warsztaty są działaniem w ramach konsorcjum ENHANCE.

Wręczenie nagród laureatom quizu o Arabii Saudyjskiej

W dn. 22 czerwca 2021 r. Pan Mohamed Elsayed, student zagraniczny - ambasador Politechniki Warszawskiej, wręczył nagrody 4 zwycięzcom quizu o Arabii Saudyjskiej, który odbył się podczas wydarzenia The Floor is Yours – Saudi Arabia National Day.

Kurs on-line "Intercultural Basic Qualification"

Politechnika w Berlinie oferuje wirtualny 1-tygodniowy kurs “Intercultural Basic Qualification”. Kurs, który rozpocznie się 13 września, jest dostępny dla studentów uczelni wchodzących w skład konsorcjum ENHANCE.

Zaproszenie na ENHANCE Conversations

Zapraszamy pracowników, doktorantów i studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w pierwszej publicznej debacie organizowanej przez konsorcjum ENHANCE: „ENHANCE Conversations - Covid Recovery: The role of European Universities of Technology in setting the path to a sustainable future post-covid”. Wydarzenie odbędzie się zdalnie w dn. 15 czerwca 2021 r. w godz. 16:00 - 17:30

Nowy ambasador studencki - Pani Aliaksandra Shmyk

Z ogromną radością chcielibyśmy poinformować o dołączeniu do grona naszych międzynarodowych ambasadorów studenckich Pani Aliaksandry Shmyk – studentki Automatyki i Robotyki na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa. Pani Aliaksandra pochodzi z Białorusi i jest naszym 16. ambasadorem i 3. ambasadorką studiującą w języku polskim.

The Floor is Yours – spotkanie online dotyczące Arabii Saudyjskiej

Serdecznie zapraszamy na spotkanie online dotyczące Arabii Saudyjskiej z udziałem naszego ambasadora studenckiego Pana Mohameda Elsayeda. Spotkanie w języku angielskim odbędzie się w piątek 28 maja o godz. 16:00 na platformie Teams.

Międzynarodowy Dzień ENHANCE

Zapraszamy studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w Międzynarodowym Dniu ENHANCE, który odbędzie się 27 maja 2021 r. (czwartek) o godz. 10:00.

„Prejudice, Racism & Hate Crimes - how to react?”

Spotkanie dla studentów zagranicznych (SGGW).