Zaproszenie na dyskusję Wydziału Architektury PW "Edukacja przeciwko zmianom klimatu"

Zapraszamy serdecznie na dyskusję Wydziału Architektury PW "Edukacja przeciwko zmianom klimatu", w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 15, która odbędzie się 21.10.2023 r. o godz. 17.00 w Kinie SYRENA w Warszawie.

zimno

Zimno już było

Punktem wyjścia do dyskusji będzie projekcja filmów przygotowanych przez studentki i studentów z wiodących europejskich uniwersytetów technicznych ENHANCE.

W ramach szkoły letniej "ENHANCE Students Against Climate Change" zrealizowanej latem 2023 roku na Politechnice Warszawskiej – bazując na osobistych doświadczeniach i studiowania w Hiszpanii, Niemczech, Norwegii, Szwecji, Włoszech, Ukrainie i Polsce – studenci przygotowali swoje pomysły na przeciwdziałanie skali rozwoju kryzysu klimatycznego i adaptowanie przestrzeni do zmian klimatu.

SUMMER SCHOOL CLIMATE CHANGE

ENHANCE Students Against Climate Change

Po krótkiej projekcji porozmawiamy o tym kogo, jak i czego uczyć o kryzysie klimatycznym z doświadczonymi ekspertkami i ekspertami podejmującymi zagadnienia klimatyczne w edukacji społecznej i akademickiej.

W dyskusji udział wezmą:

Wiktoria Jędroszkowiak – aktywistka klimatyczna i działaczka społeczna, współtwórczyni Inicjatywy Wschód, ruchu klimatycznego osób, które nie boją się konfrontować polityków i zarządy koncernów energetycznych z rzeczywistością. W 2018 r. była jedną z inicjatorek Młodzieżowego Strajku Klimatycznego. Kampanie, którym przewodniczyła, opisywane były w regionalnych i międzynarodowych mediach, m.in. New York Times, Politico i Reuters. Pochodzi z Poznania, gdzie od najmłodszych lat działała w inicjatywach prouchodźczych i praworządnościowych. Współautorka jednej z prac pokazywanych na wystawie „Zimno już było”

dr Anna Rolewicz-Kalińska – wykładowczyni w Wydziale Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska Politechniki Warszawskiej, jedna z tutorek szkoły letniej ENHANCE. Od ponad 15 lat zajmuje się tematyką związaną z zagadnieniami dotyczącymi zrównoważonego rozwoju, w tym w szczególności związanymi z gospodarką odpadami oraz gospodarką obiegu zamkniętego.

Przedstawicielka lub przedstawiciel Urzędu m.st. Warszawy.

Dyskusję poprowadzi dr Artur Jerzy Filip, wykładowca Wydziału Architektury Politechniki Warszawskiej, jeden z tutorów szkoły letniej ENHANCE.

Miejsce: Kino Syrena Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42

Wydarzenie odbędzie się w ramach 15. edycji festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE: „Zimno już było”.

Zobacz program festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE.

Organizator: Wydział Architektury Politechniki Warszawskiej

Więcej informacji: TUTAJ