Aktualności

Oman's National Day na PW, listopad 2019

29 listopada 2019 roku w Małej Auli Gmachu Głównego PW odbyło się spotkanie zorganizowane przez Omani Students Association we współpracy z CWM, którego celem było przybliżenie kultury i zwyczajów Omanu wszystkim studentom naszej uczelni.

Spotkanie dla studentów międzynarodowych dotyczące legalizacji pobytu

19 listopada odbyło się spotkanie dla studentów międzynarodowych poświęcone zagadnieniom związanym z legalizacją pobytu w Polsce i aplikowaniem o kartę pobytu. Prezentację prowadziła prawnik zajmująca się profesjonalnie prawem imigracyjnym.

Targi edukacyjne „a2 International Education Fairs”, Azerbejdżan, listopad 2019 r.

W dniach 1 – 3 listopada 2019 Małgorzata Musińska i Sylwia Staniaszko z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW uczestniczyły w targach edukacyjnych „a2 International Education Fairs”, które odbyły się w stolicy Azerbejdżanu – Baku.

Międzynarodowe targi edukacyjne EduTrac w Muskacie, Oman, październik 2019 r.

W dniach 27-29 października 2019 r. Karol Maśluszczak - delegat Centrum Współpracy Międzynarodowej, miał zaszczyt reprezentować naszą Uczelnię na międzynarodowych targach edukacyjnych EduTrac w Muskacie, stolicy Omanu. Edutrac oraz targi GHEDEX, to jedna z dwóch największych imprez reklamujących studia wyższe dla kandydatów nie tylko z Omanu, ale również z wszystkich Państw Zatoki. Na tym obszarze nasza oferta jest wyjątkowo popularna, zwłaszcza wśród grupy ekspatów (w samym Omanie mieszka ich prawie 2 miliony wobec 3 milionowej rdzennej populacji kraju). 

36 edycja targów edukacyjnych „IEFT” w Stambule, październik 2019 r.

W dniach 26 – 27 października 2019 reprezentantki CWM, Małgorzata Musińska oraz  Sylwia Staniaszko, wzięły udział w 36 edycji targów edukacyjnych „IEFT” w Stambule. Celem wyjazdu było promowanie oferty Politechniki wśród potencjalnych kandydatów na studia. 

Program BioLAB 2020-21

Polsko-Amerykańska Komisja Fulbrighta zaprasza studentów i doktorantów nauk biologiczno-chemicznych do składania wniosków do Programu BioLAB 2020-21. Nabór wniosków trwa od 1 listopada 2019 r. do 1 lutego 2020 r.

Wyjazd promocyjno-rekrutacyjny do Chin, październik 2019

W dniach 21-25 października 2019 r. Patrycja Kluź i Dominika Jasińska z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW wzięły udział w targach edukacyjnych oraz spotkaniach w uczelniach partnerskich PW w Chinach. Celem wyjazdu było promowanie oferty edukacyjnej PW podczas spotkań ze studentami zainteresowanymi studiami w Polsce oraz rozwój współpracy z uczelniami partnerskimi PW z Chin.

Wizyta delegacji China Scholarship Council (CSC) z Chin, październik 2019

W dniu 18 pażdziernika 2019 r. PW odwiedzili przedstawiciele China Scholarship Council (CSC) z Chin. Wsród delegatów znaleźli się: pan Wang Shenggang, Deputy Secretary General, pan Sun Xiaomeng, Deputy Director, Division of International Students Affairs oraz pani Guo Danqing, Deputy Director, Division of Partnership Projects.

Konferencja „Direct to Internationalization”, NAWA

18 października 2019 r. odbyła się piąta edycja konferencji „Direct to Internationalization”, organizowanej przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej NAWA. Tegoroczna edycja dotyczyła tematyki związanej z finansowaniem i korzyściami dla uczelni wynikającymi z zapraszania zagranicznych studentów i stypendystów NAWA w świetle ustawy 2.0. Na spotkaniu naszą uczelnię reprezentowali pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej: Zenoviya Shits, Sylwia Staniaszko, Karol Maśluszczak i Jacek Wołowiec.

PROM PW 2 - Seminarium

PROM PW 2 - Seminarium poświęcone zasadom wyłaniania uczestników projektu, którzy będą mogli skorzystać z możliwości udziału w krótkich formach kształcenia tj. trwających od 5 do 30 dni o międzynarodowym charakterze.