Aktualności

Zaproszenie na międzynarodową konferencję Science: Polish Perspectives Meetup "To Poland for Science" - 4.11.2023 r.

W imieniu Fundacji Polonium zapraszamy pracowników i studentów Politechniki Warszawskiej do udziału w konferencji Science: Polish Perspectives Meetup "To Poland for Science", która odbędzie się 4 listopada 2023 w Pałacu Staszica w Warszawie.

Polsko-hiszpańskie spotkanie networkingowe przedstawicieli uczelni na PW

W dn. 20.10.2023 r. w Sali Senatu PW i w sali 123 odbyło się polsko-hiszpańskie spotkanie networkingowe, zorganizowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) we współpracy z Hiszpańską Agencją ds. Umiędzynarodowienia Edukacji (SEPIE). Współorganizatorem wydarzenia była Politechnika Warszawska.

Udział pracowników Welcome Point PW w staff weeku na Politechnice w Akwizgranie

W dniach 16-20 października 2023 r. na Politechnice w Akwizgranie (RWTH) odbył się staff week dla pracowników technicznych i administracyjnych uczelni ENHANCE. Politechnikę Warszawską reprezentowały przedstawicielki nowo utworzonego biura Welcome Point działającego w ramach Centrum Współpracy Międzynarodowej - mgr Katarzyna Dyrka i mgr Marzena Pobojewska. Dzięki dofinansowaniu NAWA “Solidarni z Ukrainą - Uniwersytety Europejskie” w staff weeku wzięły udział również prof. Nataliya Hots z Politechniki Lwowskiej oraz prof. Zoia Kornieva z Politechniki Kijowskiej. Tematem przewodnim wydarzenia było UMIĘDZYNARODOWIENIE.

Dyskusja Wydziału Architektury PW "Edukacja przeciwko zmianom klimatu" w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 15

W dn. 21.10.2023 r. o godz. 17.00 w Kinie SYRENA w Warszawie odbyła się dyskusja Wydziału Architektury PW "Edukacja przeciwko zmianom klimatu", w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 15

Udział naukowców i studentów z Ukrainy w międzynarodowej konferencji CLIMATE CHANGE: CHALLENGES FOR LIFE QUALITY na PW

W dn. 19-21.10.2023 r. w Warszawskim Domu Technika (NOT) na ul. Czackiego 3/4 odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. CLIMATE CHANGE: CHALLENGES FOR LIFE QUALITY. Konferencję zorganizował Wydział Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska (WIBHiŚ). Dzięki dofinansowaniu NAWA "Solidarni z Ukrainą - Uniwersytety Europejskie" w konferencji wzięło udział 40 osób z Ukrainy - byli to naukowcy i studenci z Politechniki Lwowskiej oraz z Politechniki Kijowskiej.

Polsko-hiszpańskie spotkanie networkingowe przedstawicieli uczelni.

W dn. 20.10.2023 w Sali Senatu PW i w sali 123 odbędzie się polsko-hiszpańskie spotkanie networkingowe, zorganizowane przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej (NAWA) we współpracy z Hiszpańską Agencją ds. Umiędzynarodowienia Edukacji (SEPIE). Współorganizatorem wydarzenia jest Politechnika Warszawska.

Zaproszenie na dyskusję Wydziału Architektury PW "Edukacja przeciwko zmianom klimatu"

Zapraszamy serdecznie na dyskusję Wydziału Architektury PW "Edukacja przeciwko zmianom klimatu", w ramach festiwalu WARSZAWA W BUDOWIE 15, która odbędzie się 21.10.2023 r. o godz. 17.00 w Kinie SYRENA w Warszawie.

Welcome Meeting dla studentów zagranicznych

W dn. 5.10.2023 r. w sali 1.01 w Centrum Innowacji, ul. Rektorska 4, odbyło się spotkanie dla studentów zagranicznych, którzy rozpoczynają studia w semestrze zimowym roku akademickiego 2023/2024. Wydarzenie zorganizowali pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej z biura Biura Studentów Międzynarodowych (International Students Office). W spotkaniu wzięło udział ponad 60 studentów.

Język polski na Politechnice Warszawskiej

Studenci zagraniczni Politechniki Warszawskiej uczą się języka polskiego jako języka obcego od 1968 roku.

Erasmus+ Welcome Meeting dla studentów przyjeżdżających

W dn. 2.10.2023 r. w sali 1.01 w Centrum Innowacji, ul. Rektorska 4, odbyło się spotkanie dla studentów zagranicznych przyjeżdzających na PW w ramach programu Erasmus+ i Wymiany Bilateralnej. Wydarzenie zorganizowali pracownicy Centrum Współpracy Międzynarodowej z Biura Erasmus +. W spotkaniu wzięło udział ponad 350 studentów z około 30 państw, w tym Hiszpanii, Włoch, Turcji czy Niemiec.