Aktualności

Zapisy do szkoły letniej ENHANCE “Gender and Diversity in Science, Technology and Society" - DEADLINE 5 lipca 2023

Już 25 września 2023 r. w Berlinie rozpocznie się szkoła letnia "Gender and Diversity in Science, Technology and Society", którą organizuje Politechnika w Berline oraz Centrum Interdyscyplinarnych Badań nad Płcią (ZFIG) we współpracy z uczelniami konsorcjum ENHANCE w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).

THE SOCIAL MEDIA CHALLENGE II - wyniki konkursu

20 czerwca 2023 r. ogłoszono wyniki konkursu “ENHANCE SOCIAL MEDIA CHALLENGE - For a Sustainable and Smart City” zorganizowanego przez konsorcjum ENHANCE, do którego należy Politechnika Warszawska.

Wizyta ewaluatorów EUA na Politechnice Warszawskiej

W ramach projektu Inicjatywa Doskonałości - Uczelnia Badawcza Politechnika Warszawska przystąpiła do procesu mającego na celu uzyskanie międzynarodowej ewaluacji instytucjonalnej Insitutional Evaluation Programme ze szczególnym uwzględnieniem zarządzania badaniami i wykorzystania wyników badań. Organizacją ewaluującą jest European University Association. Proces składa się z samooceny dokonanej przez uczelnię oraz oceny i rekomendacji ewaluatorów zewnętrznych.

Europejski Konkurs Innowacji dla członków Young Manufacturing Leaders (YML) - DEADLINE 24 września 2023

Celem Europejskiego Konkursu Innowacji “Nasza Przyszłość: Działania młodzieży na rzecz Przemysłu 5.0” jest zachęta do rozwiązywania problemów i wprowadzania zmian, które mogą pomoc różnym branżom ulepszyć ich działania, produkty i usługi tak, by stały się bardziej zrównoważone.

Udział 2 uczestniczek z Ukrainy w staff weeku na Politechnice w Mediolanie

W dn. 13-15 czerwca na Politechnice w Mediolanie odbyło się kolejny spotkanie z ENHANCE staff week dla pracowników uczelni ENHANCE. Tematem przewodnim był "ENHANCing talent for all".

Warsztaty ‘Artificial Intelligence in Higher Education’ w ramach ENHANCE - 22 czerwca 2023, online.

Centrum Współpracy Międzynarodowej oraz Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych zapraszają studentów i pracowników PW na międzynarodowe warsztaty poświęcone roli i znaczeniu sztucznej inteligencji w szkolnictwie wyższym, ze szczególnym uwzględnieniem wyzwań związanych ze stosowaniem narzędzi takich jak ChatGPT. Warsztaty organizuje Politechnika Warszawska w ramach konsorcjum ENHANCE.

OFERTY SZKOLENIOWE ENHANCE

ENHANCE pracujemy nad atrakcyjnymi ofertami szkoleniowymi zarówno dla studentów jak i pracowników uczelni zrzeszonych w konsorcjum.

Udział nauczycieli z Ukrainy w warsztatach "New Methods of Teaching in Practice" na PW

W dn. 15-19.05.2023 r. na Wydziale Elektroniki i Technik Informacyjnych PW odbyły się warsztaty "New methods of teaching in practice". Dzięki dofinansowaniu NAWA wzięło w nich udział 5 nauczycieli akademickich z Ukrainy (Politechnika Kijowska i Politechnika Lwowska). Wniosek o dofinansowanie złożyło Centrum Współpracy Międzynarodowej w ramach programu “Solidarni z Ukrainą“ - Uniwersytety Europejskie.

Międzynarodowe warsztaty ENHANCE Smart City z wystawą projektów studenckich na Politechnice Warszawskiej

W dn. 15-19 maja 2023 r. Politechnika Warszawska zorganizowała międzynarodowe warsztaty “Smart Sustainable Cities & Communities – Phantom Menace or New Hope?” z udziałem 28 studentów z 8 uczelni i 6 krajów. Były one kontynuacją zajęć online prowadzonych od 1 marca 2023 r. przez międzynarodowe grono ekspertów z uczelni partnerskich ENHANCE pod kierownictwem prof. Roberta Olszewskiego z Wydziału Geodezji i Kartografii. Zostały one przeprowadzone w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme) we współpracy z Norweskim Uniwersytetem Naukowo-Technicznym i Politechniką w Akwizgranie. Dzięki dofinansowaniu NAWA wzięło w nich udział 7 studentek z Ukrainy (Politechnika Kijowska i Politechnika Lwowska). Uczestnicy warsztatów otrzymają 4 punkty ECTS.