Aktualności

Ruszyły zapisy na kurs ‘Critical Sustainability’, który organizuje Politechnika w Berlinie dla uczelni partnerskich ENHANCE - DEADLINE 30 MARCA 2023

Politechnika w Berlinie zaprasza studentów wszystkich kierunków studiów ze wszystkich uczelni ENHANCE oraz osoby, które nie są studentami na hybrydowy oraz zdalny kurs ‘Critical Sustainability’.

Ruszyły zapisy na kurs “Etyczne i poznawcze aspekty sztucznej inteligencji” dla studentów ENHANCE organizowany przez Politechnikę w Berlinie - DEADLINE 19 MARCA 2023

Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni partnerskich konsorcjum ENHANCE na międzynarodowy kurs letni poświęcony etycznym i poznawczym aspektom funkcjonowania sztucznej inteligencji. Kurs organizowany jest w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).

Ambasada Francji w Polsce: piąta edycja konkursu “Mój doktorat w 180 sekund”

Konkurs jest okazją dla doktorantów do zaprezentowania swojej pracy naukowej szerokiej publiczności. Polega na wytłumaczeniu skomplikowanych zagadnień w prosty sposób. Poza wymiarem naukowym, konkurs stwarza okazję do sprawdzenia się w wystąpieniach publicznych, co jest ogromną zaletą w budowaniu kariery!

• Na prezentację w języku francuskim uczestnicy mają nie więcej niż 180 sekund i mogą posłużyć się tylko jednym slajdem
  • Jest to konkurs międzynarodowy, organizowany w kilku krajach francuskojęzycznych na całym świecie. To jego piąta edycja w Europie Środkowej. Jest organizowany we współpracy z Instytutami Francuskimi Austrii, Węgier, Czech, Słowacji i Polski,
  • Konkurs odbywa się w dwóch etapach: najpierw selekcja krajowa w każdym kraju, a następnie finał Europy Środkowej 8 czerwca 2023 r. w Pradze pod patronatem Uniwersytetu Karola.

Zbiórka darów dla Turcji

Nasi studenci z Turcji organizują zbiórkę rzeczy, które pomogą ich ojczyźnie walczyć ze skutkami trzęsienia ziemi. Dary można zostawiać w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej w pokoju nr 86 (poziom 0, pomieszczenie po dawnej księgarni).

Inauguracja szkoły zimowej ENHANCE Winter School in Data Literacy

6 lutego 2023 r. w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej odbyła się  inauguracja szkoły zimowej ENHANCE Winter School in Data Literacy. Wydarzenie organizuje Politechnika Warszawska w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme) we współpracy z Politechniką w Berlinie, Politechniką w Walencji oraz z Narodową Agencją Wymiany Akademickiej. Dzięki dofinansowaniu NAWA możliwy był udział w szkole zimowej studentek z Ukrainy.

Ruszyły zapisy na warsztaty "Intercultural Basic Qualification" dla studentów ENHANCE

Politechnika w Berlinie zaprasza studentów uczelni konsorcjum ENHANCE na warsztaty, których celem jest zapoznanie uczestników z podstawowymi zagadnieniami związanymi z komunikacją międzykulturową (intercultural communication) w pracy zespołowej, projektach interdyscyplinarnych i na wyjazdach zagranicznych.

ATHENS - rejestracja na sesję Marzec 2023

Informujemy, że w dniach 19 - 31 stycznia 2023 r. otwarty będzie nabór kandydatów na wyjazd w ramach programu ATHENS.

Ruszyły zapisy do szkoły zimowej ENHANCE “Gender and Diversity in Science, Technology and Society"

Już 6 marca 2023 r. w Berlinie rozpocznie się szkoła zimowa "Gender and Diversity in Science, Technology and Society", którą organizuje Politechnika w Berline oraz Centrum Interdyscyplinarnych Badań nad Płcią (ZFIG) we współpracy z uczelniami konsorcjum ENHANCE w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme).

Ruszyły zapisy do szkoły zimowej ENHANCE Winter School in Data Literacy 2023

Już 6 lutego 2023 r. w Warszawie rozpocznie się szkoła zimowa DATA LITERACY ENHANCE WINTER SCHOOL. Wydarzenie organizuje Politechnika Warszawska w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme) we współpracy z Politechniką w Berlinie (TUB) oraz Politechniką w Walencji (UPV).

Politechnika Warszawska z dofinansowaniem NAWA na współpracę akademicką z Ukrainą

W dn. 20 grudnia 2022 r. w siedzibie Narodowej Agencji Współpracy Akademickiej Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk podpisał umowę z Narodową Agencją Współpracy Akademickiej. Finansowanie NAWA jest przeznaczone na rozwój współpracy akademickiej z uczelniami ukraińskimi.