Wizyta delegacji z Beihang University z Chin w PW

Dnia 15 września 2017 r. Politechnikę Warszawską odwiedził Prof. Cheng Jiwei, Prorektor Beihang University wraz z dziekanami wydziałów - School of Energy and Power Engineering, School of Aeronautical Science and Engineering i School of General Engineering oraz przedstawicielami biura współpracy międzynarodowej.

Targi edukacyjne Polish Education Fair w Jakarcie

Między 19 i 25 września 2017, reprezentant Centrum Współpracy Międzynarodowej, Pan Karol Maśluszczak, uczestniczył w konferencji i targach edukacyjnych Polish Education Fair w Jakarcie.

Nowe godziny otwarcia biura programu Erasmus+

Informujemy, że z dniem 4 września 2017 r. ulegają zmianie godziny otwarcia Uczelnianej Agencji Programów Edukacyjnych - biura programu Erasmus + na PW.

Wizyta przedstawicielki Połtawskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego w PW

12 lipca 2017 r. Politechnikę Warszawską odwiedziła Pani Svitlana Sivitska, Vice-Rektor z Połtawskiego Narodowego Uniwersytetu Technicznego im. Jurija Kondratiuka (Ukraina).

Narada programowa (2017) uczelni uczestniczących w programie "Study in Poland"

4 lipca 2017 r. w Centrum Nauki i Biznesu Politechniki Opolskiej odbyła się narada programowa uczelni uczestniczących w programie „Study in Poland”.

Wizyta delegacji Shanghai Academy of Social Sciences w PW

W dniu 28 czerwca br. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Shanghai Academy of Social Sciences z Chin.

Wizyta delegacji Beijing Institute of Technology w PW

W dniu 19 czerwca br. Politechnikę Warszawską odwiedził Rektor Beijing Institute of Technology prof. Haiyan Hu wraz z delegacją.

Generalne Spotkanie Koordynatorów ATHENS – Wiedeń, czerwiec 2017 r.

9 czerwca 2017 r. w Wiedniu miało miejsce Generalne Spotkanie ATHENS, zorganizowane przez Technische Universität Wien.

Relacja ze spotkania zamykającego projekt INTERWEAVE

W dniach 22-24 maja 2017 R. w Estonii odbyło się spotkanie zamykające program  INTERWEAVE, który realizowany był w ramach programu Erasmus Mundus Partnership Asia-Europe. Politechnikę Warszawską reprezentowała p. Patrycja Kluź z Centrum Współpracy Międzynarodowej, która koordynowała program w PW od 2014 roku.

Wizyta prof. Tzou Hornsen z Nanjing University of Aeronautics and Astronautics, Chiny.

W ramach programu Erasmus+ KA107 (współpraca z krajami partnerskimi - spoza UE) na Politechnikę Warszawską przyjechał z wykładami prof. Tzou Hornsen. Prof. Hornsen jest pracownikiem jednej z uczelni partnerskiej PW z Chin – NUAA (która ma wysoką pozycję w rankingach uczelni technicznych w Chinach, szczególnie w swojej dziedzinie) i posiada bogaty dorobek naukowy.

Relacja ze spotkań promocyjno-rekrutacyjnych - Indonezja, marzec 2017

W dniach 21-31 marca 2017 r. delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej w składzie: mgr Dominika Frąk-Dudzińska i mgr Małgorzata Musińska, przebywała w Indonezji (w miastach Surabaya i Dżakarta). Celem wyjazdu była promocja Politechniki Warszawskiej i naszej oferty studiów anglojęzycznych w szkołach średnich i szkołach wyższych oraz wizyta w uczelni partnerskiej.

Wizyta delegacji Katholieke Universiteit Leuven w PW

W dniu 3 kwietnia 2017 r. Prorektor ds. Nauki prof. Rajmund Bacewicz przyjął delegację z Katholieke Universiteit Leuven (Belgia). Delegacji przewodniczył prof. Georges Gielen, Vice-Rector of the Group of Science, Engineering and Technology.

Raport z targów - Ukraina, kwiecień 2017

W dniach 5-8 kwietnia 2017 r. przedstawiciel Politechniki Warszawskiej Pani Zenoviya Shits reprezentowała uczelnię na targach edukacyjnych w Kijowie.

Raport z targów - Ukraina, marzec 2017

W dniach 24-25 marca 2017 r. przedstawiciel Centrum Współpracy Międzynarodowej  Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych we Lwowie „Higher Education 2017".

Raport z targów - Mongolia, marzec 2017

W dniach 18-19 marca 2017 r. przedstawiciel PW Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych w Ułan Bator na wspólnym stoisku „Study in Poland” wraz z innymi uczelniami z Polski. Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Ułan Bator są największym wydarzeniem roku, promującym mongolskie i zagraniczne uczelnie wyższe.

Wizyta delegacji uczelni z Chin w PW, 20 marca 2017 r.

W dniu 20 marca br. PW odwiedzili przedstawiciele uczelni z Chin - reprezentanci 12 uczelni, w tym: Shanghai Tongji University, Beijing Institute of Technology, Beijing University of Technology, Wuhan University of Technology, China University of Geo-Sciences Wuhan, Xi’an Shiyou University i kilku innych.

Sesja Programu ATHENS w PW

W dniach 11-18 marca 2017 r. w Politechnice Warszawskiej odbyła się kolejna sesja Programu ATHENS.

Raport z targów edukacyjnych - Gruzja, luty 2017

W dniach 16 i 17 lutego 2017 r. przedstawicielka Centrum Współpracy Międzynarodowej Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na targach rekrutacyjnych w Tbilisi na wspólnym stoisku Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Przerwa świąteczna na Politechnice Warszawskiej

Przypominamy, ze od 23 grudnia 2016 roku do 1 stycznia 2017 roku trwa przerwa świąteczna na Politechnice Warszawskiej. Przerwa związana jest ze świętami Bożego Narodzenia i Nowym Rokiem.

Wizyta Beijing Institute of Technology na Politechnice Warszawskiej

15 grudnia br. delegacja Beijing Institute of Technology złożyła wizytę na Politechnice Warszawskiej, aby omówić możliwość rozszerzenia współpracy między uczelniami. Delegacja BIT została oficjalnie przyjęta przez Prof. Rajmunda Bacewicza, Prorektora ds. Nauki.