Wizyta delegacji NUAA w Politechnice Warszawskiej

W dniu 11 czerwca br. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele Nanjing University of Aeronautics and Astronautics z Chin.

Politechnika Warszawska numerem jeden wśród polskich uczelni technicznych

W opublikowanym niedawno Rankingu Uczelni Wyższych Perspektywy 2015, Politechnika Warszawska uplasowała się na 1 miejscu w kategorii uczelni technicznych.

Raport z targów - Oman, kwiecień 2015

W dniach 20-22 kwietnia 2015 r. reprezentant Centrum Współpracy Międzynarodowej, Pan Karol Maśluszczak, uczestniczył w edukacyjnych targach GHEDEX organizowanych co roku w Muskacie, stolicy Omanu.

Raport z targów - Arabia Saudyjska, kwiecień 2015

W dniach 15-18 kwietnia 2015 r. przedstawiciel CWM Pan Karol Maśluszczak reprezentował Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych “International Exhibition & Conference on Higher Education” w Rijadzie, stolicy Królestwa Arabii Saudyjskiej.

Raport z udziału w targach i spotkaniach - Kazachstan, kwiecień 2015

W dniach 9-11 kwietnia 2015 r. przedstawicielka CWM Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych „Education and Career 2015”w Ałmaty. Targi edukacyjne pod patronatem Ministerstwa Edukacji Kazachstanu odbyły się poraz XVI w prestiżowym centrum wystawienniczym Atakent-Expo w centrum Ałmaty.

Raport ze spotkań rekrutacyjno-promocyjnych - Indonezja, maj 2015

W dniach 07-14 maja delegacja Centrum Współpracy Międzynarodowej w składzie: mgr Łukasz Wojdyga – Dyrektor CWM i mgr Dominika Frąk-Dudzińska – specjalista ds. współpracy międzynarodowej, przebywała w Indonezji. Celem wyjazdu była promocja Politechniki Warszawskiej i naszej oferty studiów anglojęzycznych (ze szczególnym wskazaniem na studia magisterskie) w uczelniach wyższych i szkołach średnich, nawiązanie kontaktów z organizacjami przyznającymi obywatelom Indonezji stypendia na wyjazdy na zagraniczne studia oraz udział w targach EU Scholarship Day.

Raport z targów oraz spotkań rekrutacyjno-promocyjnych, Ukraina, kwiecień 2015

W dniach 15-18 kwietnia 2015 r. przedstawiciel CWM Pani Zenoviya Shitsv reprezentowała Uczelnię na międzynarodowych targach edukacyjnych „Education Abroad” w Kijowie. Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Kijowie są największym wydarzeniem roku, promującym ukraińskie i zagraniczne uczelnie wyższe.

Wizyta Prezydenta HKUST wraz z delegacją w Politechnice Warszawskiej

W dniu 12 maja 2015 r. Prof. Tony F Chan, Prezydent Hong Kong University of Science and Technology, wraz z towarzyszącą mu delegacją, złożył wizytę w Politechnice Warszawskiej.

Wizyta delegacji UK Association for University Administrators (AUA) w PW

11 maja 2015 r. Politechnikę Warszawską odwiedzili przedstawiciele UK Association for University Administrators (AUA). Jest to istniejąca od 50 lat organizacja brytyjska zrzeszającą około 4500 członków, nie tylko z Wielkiej Brytanii, ale i z całego świata, która zajmuje się m.in. promowaniem uznawalności kwalifikacji zawodowych i rozwoju zawodowego wszystkich osób pracujących i pełniących różne role w sektorze szkolnictwa wyższego.

Relacja z WUT Exchange Day

W dniu 27.04.2015 r. Centrum Współpracy Międzynarodowej zorganizowało „WUT Exchange Day”, czyli spotkanie informacyjne dotyczące programów wymiany międzynarodowej. Była to już dziewiąta edycja tego wydarzenia.

Raport ze spotkań promocyjno-rekrutacyjnych - Chiny, marzec 2015

W dniach 16-20 marca 2015 r. Pani Patrycja Kluź, zajmująca się współpracą z uczelniami chińskimi w zakresie wymiany studentów w ramach umów bilateralnych oraz promocji PW na rynku edukacyjnym w Chinach, złożyła wizyty w szkołach średnich i uniwersytetach partnerskich w miastach Shijiazhuang i Taiyuan.

Raport z targów - Mongolia, marzec 2015

W dniach 28-29 marca 2015 r. reprezentantki CWM PW, panie Zenoviya Shits i Małgorzata Musińska wzięły udział w targach edukacyjnych „18th International Education Exhibition 2015” w stolicy Mongolii, Ułan Bator.

Raport z targów - Turcja, Azerbejdżan, marzec 2015

W dniach 17 - 30 marca 2015 r., reprezentantka Centrum Współpracy Międzynarodowej PW, p. Katarzyna Janiga i reprezentantka Studium Języków Obcych PW, p. Agata Wierzbińska wzięły udział w targach edukacyjno-promocyjnych EDUFAIRS odbywających się w Turcji i Azerbejdżanie.

Oficjalne rozpoczęcie sesji Programu ATHENS w PW

16 marca 2015 r. odbyło się oficjalne rozpoczęcie sesji Programu ATHENS w Politechnice Warszawskiej. W spotkaniu wzięli udział: przedstawiciele Władz Uczelni, Władz Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych, Centrum Współpracy Międzynarodowej, Samorządu Studentów PW oraz profesorowie prowadzący zajęcia i zagraniczni studenci.

Wizyta Prezydenta North China University of Technology w PW

W dniu 13 marca 2015 r. Prezydent North China University of Technology wraz z towarzyszącą mu delegacją złożyli wizytę w Politechnice Warszawskiej.

Politechnika Warszawska - partnerem w projekcie EMARO+

EMARO+, European Master on Advanced RObotics Plus, to program wspólnych studiów magisterskich w dziedzinie zaawansowanej robotyki przeznaczony dla studentów studiów II stopnia, posiadających dyplomy B.Sc., B.Eng. lub ich odpowiedniki w dyscyplinach powiązanych z robotyką. Realizowany przez konsorcjum 4 europejskich instytucji, w skład którego wchodzą: Ecole Centrale de Nantes (Francja), University of Genova (Włochy), Jaume I University (Hiszpania) i Politechnika Warszawska - Wydział Mechaniczny Energetyki i Lotnictwa.