11. edycja “European Young Engineers Conference (EYEC)” na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW z udziałem uczestniczek z Ukrainy

W dniach 17-19 kwietnia 2023 roku na Wydziale Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW odbyła się konferencja “European Young Engineers Conference (EYEC)”. Zorganizowało ją Koło Naukowe Inżynierii Chemicznej i Procesowej “Venturi” przy wsparciu organizacyjno-finansowym Wydziału. EYEC jest przeznaczona dla studentów studiów inżynierskich, magisterskich i doktorantów. Dzięki dofinansowaniu NAWA wzięło w niej udział 15 studentek z Politechniki Kijowskiej i Politechniki Lwowskiej. Wniosek o dofinansowanie złożyło Centrum Współpracy Międzynarodowej w ramach programu “Solidarni z Ukrainą“ - Uniwersytety Europejskie.

Studentki z Politechniki Lwowoskiej i Politechniki Kijowskiej

Studentki z Politechniki Lwowskiej i Politechniki Kijowskiej. fot. Piotr Szczepański

Celem konferencji jest umożliwienie uczestnikom prezentacji wyników badań w obszarze inżynierii chemicznej i procesowej oraz pokrewnych i zintegrowanie społeczności młodych naukowców.  Jest to wydarzenie cykliczne, które odbywa się na naszej Uczelni od 11 lat.

W wystąpieniu otwierającym prof. Sotiris E. Pratsinis z ETH w Zurichu zachęcił studentów do podejmowania naukowego ryzyka i przekraczania granic uprawianej dyscypliny.

Prof. dr hab. inż. Tomasz Sosnowski, Prodziekan ds. Nauki Wydziału Inżynierii Chemicznej i Procesowej, Przewodniczący Rady Naukowej Dyscypliny Inżynieria Chemiczna na PW, powiedział: European Young Engineers Conference (EYEC) stwarza młodym naukowcom doskonałą możliwość zaprezentowania wyników swoich badań na szerszym forum. Interdyscyplinarność konferencji i międzynarodowe środowisko sprzyjają poszerzaniu horyzontów naukowych młodych uczestników EYEC. Jestem pewien, że kolejne roczniki studentów działających w Kole Naukowym będą kontynuować organizację konferencji.

Wydarzeniu towarzyszyła sesja posterowa, w której zwyciężyła Maryna Kantur, studentka Politechniki w Kijowie. Więcej o wynikach sesji posterowej oraz nagrodach dla uczestników EYEC: TUTAJ.

Organizatorzy już teraz zapraszają na 12. edycję EYEC, która odbędzie się w kwietniu 2024 roku. Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Konferencji i fanpage’a na Facebooku.

Sudentki z Ukrainy z organizatorami konferencji

Studentki z Ukrainy z organizatorami EYEC. fot. Piotr Szczepański