Ambasador Indii z wizytą na Politechnice Warszawskiej

Współpraca dydaktyczna i naukowa – to główne tematy poruszone podczas spotkania Rektora PW prof. Krzysztofa Zaremby z Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagmą M. Mallick.

Ambasador-Indii-z-wizyta-na-Politechnice-Warszawskiej_article_pagewidth

Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba oraz Ambasador Indii w Polsce i na Litwie Nagma M. Mallick

Ambasador Indii w Polsce odwiedziła naszą Uczelnię 21 września 2022 roku. Z Rektorem PW rozmawiali przede wszystkim o wymianie studentów i pracowników naukowych. Ustalili także, że w listopadzie Ambasada Indii we współpracy z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW zorganizuje spotkanie z udziałem Pani Ambasador i społeczności indyjskiej naszej Uczelni.

A ta społeczność jest na Politechnice bardzo liczna i aktywna. W ostatnim roku akademickim tworzyło ją 223 studentów, 18 doktorantów i 12 pracowników. Studenci z Indii są najliczniejszą grupę wśród ambasadorów studenckich PW, którzy promują naszą Uczelnię wśród kandydatów międzynarodowych oraz pomagają nowym studentom podczas pierwszych dni w Warszawie. Chętnie włączają się także w inne inicjatywy: tandemy językowe prowadzone przez Politechnikę Warszawską w ramach konsorcjum ENHANCE, kampanie w mediach społecznościowych wspierające mobilność oraz konkursy. W maju 2 naszych studentów z Indii zostało laureatami konkursu ENHANCE Challenge za pomysł chatbota zintegrowanego z infrastrukturą informatyczną uczelni konsorcjum oraz projekt „Freeroom” mający na celu dostarczenie administracji aktualnych informacji o wolnych pomieszczeniach na uczelni. W konkursie występowały międzynarodowe zespoły złożone ze studentów uczelni ENHANCE.

W spotkaniu Pani Ambasador i naszego Rektora wzięli udział także Drugi Sekretarz Ambasady ds. Konsularnych i Kultury Krishnendu Banerjee oraz Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PW Grzegorz Robak.