Ambasador Republiki Turcji odwiedził PW

JE Pan Cengiz Kamil Firat, Ambasador Republiki Turcji w Rzeczypospolitej Polskiej, odwiedził Politechnikę Warszawską w dniu 21 czerwca 2022 r. Głównymi tematami spotkania z Rektorem PW, prof. dr. hab. inż. Krzysztofem Zarembą, była wymiana studentów i pracowników naukowo-dydaktycznych z obu krajów oraz możliwości rozszerzenia współpracy o nowe obszary.

Ambasador omówił system szkolnictwa wyższego w Turcji i przedstawił najważniejsze tureckie uczelnie techniczne. W spotkaniu wziął udział Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej, Grzegorz Robak.

Studenci z Turcji stanowią 8% studentów zagranicznych Politechniki Warszawskiej na studiach regularnych. Uczą się również na naszej uczelni w ramach programu Erasmus+.