Ambasador Rwandy odwiedził naszą Uczelnię

Prof. Anastase Shyaka, Ambasador Rwandy w Polsce spotkał się z Rektorem PW prof. Krzysztofem Zarembą oraz Dziekanem Wydziału Chemicznego prof. Władysławem Wieczorkiem. To była szczególna wizyta, bo Pan Ambasador jest naszym absolwentem.

Ambasador-Rwandy-odwiedzil-nasza-Uczelnie_article_pagewidth

Rektor PW prof. Krzysztof Zaremba oraz Ambasador Rwandy w Polsce prof. Anastase Shyaka

Prof. Shyaka i prof. Zaremba rozmawiali o wymianie studenckiej i możliwościach współpracy z rwandyjskimi uczelniami technicznymi przy wymianie pracowników naukowych. Omówili także mechanizmy wsparcia dla uzdolnionych studentów i doktorantów z Rwandy oraz ewentualny udział Politechniki w tamtejszych targach edukacyjnych.

Ambasador Rwandy jest absolwentem Wydziału Chemicznego i Szkoły Biznesu Politechniki Warszawskiej (program Master HEC en Sciences de Gestion Approfondies). Po spotkaniu z Rektorem PW prof. Shyaka odwiedził swój macierzysty Wydział, gdzie rozmawiał z Dziekanem prof. Władysławem Wieczorkiem.

03_27.09

Prof. Anastase Shyaka oraz prof. Władysław Wieczorek

W obu spotkaniach wzięli udział asystent ambasadora Alfred Mahirwe i Dyrektor Centrum Współpracy Międzynarodowej PW Grzegorz Robak.