Cyfryzacja programu Erasmus+

Od roku akademickiego 2021/20202 program Erasmus+ będzie realizowany bez dokumentacji papierowej, czyli zgodnie z zasadą Erasmus Without Paper (EWP). W dn. 19 marca 2021 r. pracownicy biura programu Erasmus+ w Centrum Współpracy Międzynarodowej Politechniki Warszawskiej wzięli udział w webinarium pt. "Cyfrowy Erasmus+, czyli co to jest European Student Card Initiative i dlaczego warto dołączyć do eduGAIN".

Celem webinarium było przygotowanie polskich uczelni do zagadnień technicznych związanych z Erasmus Without Paper. Dotyczą one m.in. uwierzytelniania danych studentów i generowania identyfikatora ESI (European Student Identifier). Omówiono moduły EWP Dashboard - OLA (Online Learning Agreement) i IIAM (Inter-institutional Agreement Manager). Politechnika Warszawska i inne uczelnie biorące udział w programie Erasmus+ w związku z dalszą realizacją programu przystąpią do federacji PIONIER i eduGAIN.