Cykl prezentacji dla nowych studentów międzynarodowych

5 października 2019 r. odbył się kilkugodzinny cykl prezentacji przygotowany specjalnie dla nowych studentów międzynarodowych, którzy rozpoczęli studia w październiku. Spotkanie prowadzili reprezentanci International Students Office, Panowie Jacek Wołowiec i Karol Maśluszczak. W spotkaniu wzięło udział około 50 studentów.

Tematyka prezentacji została przygotowana tak, aby przybliżyć zaczynającym przygodę na naszej Uczelni niuanse dotyczące kultury akademickiej, biurokracji na uczelni i na zewnątrz oraz bezpieczeństwa w Polsce i Warszawie. Zaproszeni przedstawiciele Urzędu Miasta (Biuro Turystyki) przekazali studentom informacje dotyczące stołecznej komunikacji publicznej i najważniejszych miejsc turystycznych. W tym roku w spotkaniu pierwszy raz uczestniczyli również studenci z Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, którzy opowiedzieli swoim nowym koleżankom i kolegom jak być studentem Politechniki Warszawskiej, jak przygotowywać się do zaliczeń, jak rozwiązywać ewentualne problemy w trakcie sesji. Nie zabrakło również informacji na temat życia studenckiego, kulturalnego i wieczorowego. Na sam koniec, specjalnie dla studentów Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa, miała miejsce prezentacja Studenckiego Koła Astronautycznego SKA (Students’ Space Association WUT), na której studenci pokazywali m.in. najszybszą rakietę w Europie oraz kopię satelity PW-Sat, pierwszego satelity, którego Polska umieściła w kosmosie. Oba osiągnięcia są projektami Koła SKA.