ENHANCE Staff Weeks w Göteborgu

W dniach 26-28 kwietnia 2022 r. Uniwersytet Chalmersa w Göteborgu i Politechnika Warszawska zorganizowały ENHANCE Staff Weeks, które odbyły się na Uniwersytecie Chalmersa.

Celem ENHANCE Staff Weeks jest budowanie relacji między pracownikami uczelni partnerskich i wspieranie ich zaangażowania w działania ENHANCE. Pierwszy Staff Week miał charakter ogólny, kolejne są sprofilowane tematycznie i mają konkretne grupy adresatów.

Spotkania i warsztaty, które odbyły się w ramach Staff Weeks 2 i 3, poświęcone było dwóm obszarom: The Innovative Learning Environments oraz The Education Pathways Towards Virtual Exchange.

Prof. dr hab. inż. arch. Jan Słyk, Prorektor ds. Studiów Politechniki Warszawskiej, w wystąpieniu otwierającym wydarzenie zwrócił uwagę na znaczenie dydaktyki akademickiej w kontekście działań ENHANCE. Omówił główne obszary tematyczne warsztatów przygotowanych przez Politechnikę Warszawską. Podkreślił też zaangażowanie uczelni ENHANCE w działania wspierające Ukrainę jako konkretny przykład service-learning.

Dr hab. Agnieszka Skala-Gosk z Wydziału Zarządzania PW przeprowadziła warsztaty na temat Co-creation in new learning environments, podczas których omówiła budowanie ekosystemu na rzecz promocji idei współtworzenia oraz pomysły i najlepsze praktyki w tym zakresie.

Warsztaty przygotowane przez dr. inż. arch. Artura Filipa z Wydziału Architektury PW poświęcone były Service learning: new opportunities for students and PhD students. Dotyczyły kształcenia w formie projektów rozwiązujących problemy społeczności lokalnych.

Dr inż. Piotr Pałka z Wydziału Elektroniki i Technik Informacyjnych PW przeprowadził warsztaty na temat Research-based education in virtual/hybrid learning environments. Uczestnicy warsztatów rozmawiali o możliwościach i korzyściach wynikających z wykorzystania komponentu badawczego w dydaktyce oraz omawiali przykłady takich rozwiązań stosowanych na uczelniach ENHANCE.

W warsztatach przeprowadzonych przez pracowników naukowo-dydaktycznych Politechniki Warszawskiej wzięło łącznie udział 50 przedstawicieli uczelni partnerskich ENHANCE.

Staff Week 3, poświęcony tematowi The Education Pathways Towards Virtual Exchange i przygotowany przez Uniwersytet Chalmersa, koncentrował się na wirtualnej mobilności. Poruszono również kwestię rekrutacji i rejestracji studentów na kursy ENHANCE.

Więcej informacji: enhanceuniversity.eu