Inauguracja II części warsztatów “Smart Sustainable Cities & Communities - Phantom Menace or New Hope?" na PW, 15-19.05.2023 r.

15 maja 2023 r. na Politechnice Warszawskiej rozpoczęła się druga - stacjonarna - część warsztatów “Smart Sustainable Cities & Communities – Phantom Menace or New Hope?”. Warsztaty zorganizowała Politechnika Warszawska w ramach programu Erasmus+ (Blended Intensive Programme) we współpracy z Norweskim Uniwersytetem Naukowo-Technicznym i Politechniką w Akwizgranie. Dzięki dofinansowaniu NAWA bierze w nich udział 7 studentek z Ukrainy. Wniosek o dofinansowanie złożyło Centrum Współpracy Międzynarodowej w ramach programu “Solidarni z Ukrainą“ - Uniwersytety Europejskie.

11

Wykład wprowadzający dr hab. inż. Roberta Olszewskiego, prof. PW. Fot. Piotr Szczepański.

W inauguracji część stacjonarnej warsztatów wzięli udział dr hab. inż. Robert Olszewski, prof. Uczelni, Kierownik Zakładu Kartografii na Wydziale Geodezji i Kartografii, dr inż. Anna Rolewicz-Kalińska z Wydziału Instalacji Budowlanych, Hydrotechniki i Inżynierii Środowiska PW, dr inż. Agnieszka Wendland i mgr Katarzyna Bargieł z zakładu Kartografii na Wydziale Geodezji i Kartografii PW oraz Anna Smulska i Piotr Szczepański z Centrum Współpracy Międzynarodowej PW.

Warsztaty mają pomóc uczestnikom w zrozumieniu złożoności i znaczenia procesów związanych z projektowaniem i funkcjonowaniem zrównoważonych i inteligentnych miast oraz potrzebami obywateli. Studenci podczas zajęć praktycznych poznają najnowsze rozwiązania i trendy technologiczne stosowane w obszarze smart city oraz podstawowe idee i koncepcje teoretyczne dotyczące zrównoważonego rozwoju. Będą również prototypować rozwiązania dla wybranych problemów zdiagnozowanych w swoich miastach.

Warsztaty na PW są kontynuacją zajęć online prowadzonych ze studentami od 1 marca 2023. 

22

Uczestnicy warsztatów. Fot. Piotr Szczepański.

Warsztaty zakończą się wystawą projektów studenckich, która odbędzie się w dniach 19-26 maja 2023 r. na Politechnice Warszawskiej, na parterze Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych (MiNI).

W zajęciach uczestniczą studenci z 8 uczelni i 6 krajów, wśród nich 6 uczelni konsorcjum ENHANCE i 2 uczelni ukraińskich, które są partnerami stowarzyszonymi konsorcjum: Politechniki Kijowskiej i Politechniki Lwowskiej. Studenci, którzy ukończą warsztaty, otrzymają 4 punkty ECTS.

Więcej informacji: TUTAJ. 

33

Studentki z Ukrainy konsultują projekt grupowy na wystawę. Fot. Piotr Szczepański.