Międzynarodowe Targi Edukacyjne na Ukrainie (Kijów, Charków, Dnipro) 15-19 listopada 2019 r.

W dniach 15-16 listopada 2019 r. przedstawicielka Politechniki Warszawskiej Zenoviya Shits z Centrum Współpracy Międzynarodowej reprezentowała uczelnię na targach edukacyjnych w Kijowie „Education Abroad”.

Coroczne targi edukacyjne odbywające się w Kijowie są największym wydarzeniem roku, promującym ukraińskie i zagraniczne uczelnie wyższe. Odrębne stoisko Politechniki Warszawskiej tradycyjnie mieściło się w „alejce polskiej” oraz cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród kandydatów na studia. Nawet po godzinach pracy targów przy stoisku było sporo młodzieży, studentów, często rodziców. Bogata oferta PW oraz wyjątkowa możliwość podjęcia studiów na zasadach bez odpłatności w ramach konkursu przyciąga z roku na rok coraz większą liczbę kandydatów z Ukrainy.

Przez dwa dni pracy targów kandydaci mieli możliwość zapoznać się z pełną ofertą edukacyjną PW: studia w języku polskim oraz angielskim, programy stypendialne NAWA, kursy językowo-przygotowawcze oraz egzaminy certyfikowane z języka polskiego. Kandydaci mieli możliwość uzyskać odpowiedzi na wszystkie swoje pytania.

W dniu 17 listopada Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na targach edukacyjnych w Charkowie. Stoisko Politechniki Warszawskiej cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, przede wszystkim wśród kandydatów planujących podjąć studia w Polsce w języku polskim. Stoisko też odwiedzili studenci Uniwersytetu Lotniczego w Charkowie, uczelni partnerskiej, z którą mamy długą współpracę i aktywnie utrzymywane kontakty.

W dniu 18 listopada Politechnika Warszawska była po raz pierwszy reprezentowana na targach edukacyjnych w Dnipro. Dzięki bardzo dobrze przeprowadzonej akcji promocyjnej przez organizatorów, targi odwiedzili liczni kandydaci zainteresowani podjęciem studiów za granicą.

Na targach w Charkowie i Dnipro była przeprowadzona rejestracja uczestników z której wynika, że targi w Charkowie odwiedziło około 700 osób, a w Dnipro około 500 osób.

20191115_112739
20191116_124441