Międzynarodowe Targi Edukacyjne w Astanie, listopad 2017

W dniach 22-24 listopada 2017 r. przedstawicielka CWM Pani Zenoviya Shits reprezentowała Politechnikę Warszawską na międzynarodowych targach edukacyjnych w Astanie „Edukacja i Nauka XXI wieku” na wspólnym stoisku „Study in Poland”. Targi odbywały się pod patronatem Ministerstwa Nauki Kazachstanu oraz władz miasta Astana. To jedno z największych tego typu wydarzeń edukacyjnych w kraju.

Przez 3 dni na wspólnym stoisku z innymi uczelniami z Polski Politechnika Warszawska była promowana wśród młodzieży kazachskiej i cieszyła się ogromnym zainteresowaniem jako jedna z najlepszych uczelni technicznych w Polsce. Nasze stanowisko odwiedzili absolwenci uczelni polskich oraz studenci, którzy skorzystali ze stypendiów RP czy KE (w ramach Erasmus Mundus).

W trakcie pobytu w Kazachstanie Pani Zenoviya odwiedziła uczelnię partnerską w Astanie „Seifulin Kazakh Agrotechnical University”, z którą PW współpracuje od 2013 r. oraz w ramach Erasmus+. Na spotkaniu z przedstawicielami Centrum Współpracy Międzynarodowej i Biura Wymiany Studenckiej zostały zaprezentowane wszystkie dostępne na PW programy wymiany oraz oferta studiów regularnych w j. angielskim i polskim.

Pani Zenoviya Shits też złożyła wizytę w innej uczelni partnerskiej „Karaganda State Technical University”. Na podstawie umowy międzyuczelnianej, podpisanej w 2015 r. przyjmujemy studentów z Karagandy na wydziale MEil na jeden semestr. Pani Zenovii udało się spotkać ze studentami, którzy uczestniczyli w wymianie w 2015 r. Studenci bardzo dobrze wspominają studia na PW oraz pobyt w Polsce i promują naszą uczelnię w swoim kraju. Studenci podkreślają, że to było bardzo ważne doświadczenie w ich życiu zawodowym i prywatnym, które miało wpływ na ich życie i rozwój zawodowy, w tym na otrzymanie bardziej atrakcyjnych ofert pracy. Na spotkaniu z pracownikami Działu Międzynarodowego oraz Dziekanami Wydziałów Pani Zenoviya Shits zaprezentowała nową ofertę Wydziału MEiL – krótkoterminowe staże dla studentów kierunków technicznych w okresie letnim. Oferta ta została opracowana w odpowiedzi na zalecenie Ministerstwa Edukacji Kazachstanu o odbyciu krótkoterminowego stażu zagranicznego dla studentów studiów magisterskich.

W trakcie pobytu w Kazachstanie odbyło się spotkanie z przedstawicielami agencji rekrutacyjnych działających na rynkach Azji Środkowej.

Przedstawiciele uczelni polskich  spotkali się także z Polonią oraz pracownikami Konsulatu Generalnego RP w Astanie.

20171122_091603
20171122_091717