„Mistrzowie dydaktyki” - kurs zaawansowany

Ministerstwo Edukacji i Nauki ogłasza nabór na kurs zaawansowany w ramach projektu „Mistrzowie dydaktyki”, który rozpocznie się od października 2021 r.

Jest on przeznaczony dla  nauczycieli akademickich, którzy ukończyli szkolenia zagraniczne na Uniwersytecie w Groningen, Uniwersytecie w Gandawie, Uniwersytecie w Oslo, Uniwersytecie w Aarhus lub University College London, otrzymali certyfikat i chcą poszerzyć swoje kompetencje w jednej z trzech ścieżek zaproponowanych przez Uniwersytet w Groningen:

1. Advanced Qualifications in Teaching - poszerzenie wiedzy i umiejętności zdobytych podczas kursu podstawowego. Ścieżka obejmuje 3 zjazdy i jest przeznaczona dla wszystkich, którzy chcą podnieść kompetencje dydaktyczne. Planowane jest 9 edycji kursu.
  2. Train the Trainer - rozwijanie kompetencji osób zajmujących się doskonaleniem zawodowym nauczycieli akademickich. Ścieżka obejmuje 4 zjazdy i jest przeznaczona dla osób, które są związane z centrami dydaktycznymi na swoich uczelniach lub planują podjęcie tego rodzaju działań. Planowane są 3 edycje kursu.
  3. Educational Leadership - kurs dotyczy zarządzania w kontekście dydaktyki. Ścieżka obejmuje 4 zjazdy i jest przeznaczona dla osób, które zajmują stanowiska kierownicze w instytutach, zakładach, katedrach i innych jednostkach organizacyjnych na uczelniach. Planowane są 2 edycje kursu.

Zjazdy będą się odbywać się w Warszawie i trwać 5 dni każdy. Moduły kursu będą organizowane z półrocznymi przerwami, podczas których uczestnicy będą mieli do wykonania zadania zlecone przez Uniwersytet w Groningen.

Dodatkowo nauczyciele akademiccy, które wybiorą ścieżkę 2 lub 3, mogą skorzystać z możliwości integracji tych ścieżek i ukończyć kurs łączony Train the Trainer + Educational Leadership.

Więcej informacji:

Advanced Programme (pdf, 226,41 kB)

Wymagania:

Application requirements (pdf, 182,66 kB)

Termin nadsyłania zgłoszeń do MEiN: 1 sierpnia 2021 roku do godziny 23:59.

Osoba kontaktowa:

Patrycja Kluź